کد خبر : 28976 / /
/

پکیج جز پر مصرف ترین و محبوب ترین وسایل گرمایشی است. مانند هر وسیله پرکاربرد دیگر پکیج های دیواری هم مستعد خرابی و اختلال در کارکرد هستند. در صورتی که با مشکلات پکیج خود مواجه شدید، بایستی نحوه انجام تعمیرات پکیج دیواری را بدانید. ممکن است ایراد پکیج شما جزئی باشد و خودتان بتوانید با آموزش تعمیر پکیج آن را برطرف کنید. برای همین در این مقاله از سامیار سرویس قصد داریم به صفر تا صد تعمیر پکیج دیواری بپردازیم تا شما برای مشکلات ابتدایی و پیش پا افتاده پکیج خود هزینه نکنید.

 

نحوه چک کردن عملکرد پکیج

برای آموزش تعمیرات پکیج دیواری بایستی ابتدا با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. پکیج با آب برق گاز و اکسیژن کار می کند. اختلال در هر کدام از این موارد باعث عدم کارکرد صحیح می شود. اگر با اختلال در کارکرد پکیج روبرو شدید کارهای زیر را انجام دهید:

 • ابتدا بایستی برق پکیج را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه به برق وصل باشد.سپس جریان گاز ورودی را چک کنید. برای چک کردن فشار هم بایستی آب داخل دستگاه را کنترل نمایید.
 • در اکثر پکیج دیواری عقربه ای وجود دارد که میزان فشار دستگاه را نشان می دهد. به طور استاندارد بایستی این عقربه بین عدد 1 و 2 یا 1.5 بار قرار گرفته باشد. چنانچه کمتر از این میزان بود، پکیج با مشکل روبرو می شود.
 • اگر با افت فشار دستگاه مواجه شدید بایستی نحوه صحیح تعمیر پکیج دیواری و کدخطا را بدانید تا بتوانید آن را برطرف کنید. پس ابتدا شیر پرکن دستگاه که اغلب مشکی یا آبی رنگ و زیر دستگاه  است را باز کنید. در این حالت آب داخل سیستم مدار پکیج شارژ می شود. بعد از رسیدن عقربه میزان استاندارد 1.5 بار شیر را ببندید.
 • قدم بعدی کنترل اکسیژن پکیج است. همان طور که می دانید، برای عمل فرایند احتراق پکیج به اکسیژن نیاز است. اگر شرایط نصب دستگاه به خوبی و به شکل استاندارد نباشد، نمی تواند اکسیژن دستگاه را تامین کند. در این صورت ارورهای روی دستگاه را مشاهده می کنید.

روش درست تعمیر پکیج دیواری

مبدل-اصلی-پکیج-قطعه-ای-در-پکیج-دیواری

به طور کلی دو نوع ایراد در سیستم پکیج دیواری وجود دارد:

 • ایرادی که توسط برد دستگاه شناسایی می شود و به شکل کدخطا به مصرف کنندگان اعلام می شود که در پکیج آنالوگ با روشن شدن چراغ مشخص و در پکیج های دیجیتال به شکل عدد روی مانیتور نشان داده می شود.
 • ایراد بعدی این است که سیستم هیچ گونه کدخطایی را فعال نمی کند و فقط در کارکرد سیستم اختلال به وجود می آورد. در ادامه به برخی از این موارد و رایج ترین مشکلات پکیج و راه حل آن ها اشاره می کنیم که خودتان می توانید با چند اقدام ساده آن را برطرف کنید.

ممکن است یک ایراد ساده و جزئی باعث فعال شدن ارور شده باشد و خودتان بتوانید آن را برطرف کنید. البته در بیشتر از مواقع مشکل پکیج اساسی است و بایستی نحوه انجام تعمیرات پکیج دیواری به شکل تخصصی را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. همچنین برد حساس ترین قطعه پکیج است که شامل اجزایی مانند رگولاتور خازن مقاومت آی سی و رله می شود. برد پکیج وظیفه دارد که ارتباط بین تمام قسمت های دستگاه را کنترل کند و فرمان های لازم را به قطعات وابسته بدهد. بهتر است برای تعمیر برد پکیج از یک تعمیرکار حرفه ای بهره مند شوید.

مشکل خاموش شدن پکیج

اصلی ترین ایراد متداول پکیج های دیواری این است که به طور ناگهانی خاموش شده و روشن نمی شوند. برای نحوه تعمیر پکیج ایران رادیاتور دیواری کافی است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • فشار بار پکیج را چک کنید. اگر عقربه بار سیستم کمتر از عدد یک بود، شیر پرکن زیر را دستگاه را باز کنید تا عقربه بار روی 1.5 تا 2 برسد و سپس آن را ببندید
 • گاز ورودی دستگاه را چک کنیدو از بازبودن شیر ورودی گاز و کلیه شیرهای زیر پکیج مطمئن شوید. به این شکل که دسته شیر بایستی در امتداد شیر قرار داشته باشد
 • پریز برق ورودی را با فازمتر چک کنید برق داشته باشد
 • در زمستان شیرهای بالا و پایین رادیاتور ها را چک کنید
 • اگر پکیج در بالکن نصب می‌باشد یک بار دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست کنید. هم چنین دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید
 • اگر با باز کردن شیر پرکن، عقربه فشار بار سیستم هیچ تغییری نکرد، حتما نافی پرکن دچار رسوب شده است. ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید. سپس با استفاده از یک آچار تخت شماره 13 یا 14 شیر پر کن را باز کنید و با یک سیم مفتول سوراخ نافی شیر پرکن را تمیز کرده و شیرپرکن را ببندید.
 • اگر بعد از انجام تا این موارد مشکل پکیج تان حل نشد و حتی با نشتی زیادی از پکیج مواجه شدید بهتر است سریعا پکیج را از برق بکشید و از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

گرما نداشتن رادیاتورها

جهت نحوه صحیح سرویس پکیج دیواری به طرز حرفه ای بایستی رادیاتورها را هواگیری کرده و فشار بار پکیج را چک کنید. برای هواگیری رادیاتورها کافی است شیر هواگیری را در پایین رادیاتور را بچرخانید تا آب به همراه هوا از داخل رادیاتورها به بیرون ریخته شود. اگر هم با افت فشار مواجه شدید شیر پرکن را باز کنید تا میزان فشار پکیج به مقدار استاندارد برسد سپس شیر پرکن را ببندید.

گرم نشدن رادیاتورها با وجود روشن بودن شعله

این مشکل دلیل های احتمالی ساده دارد که می توانید با یک سری اقدامات خودتان آن را برطرف کنید

 • مسیر رفت و برگشت رادیاتورها بسته است

راه حل : رفت و برگشت رادیاتورها را باز کنید

 • در درون سیستم هوا وجود دارد

راه حل : طبق توضیحات بالا کلیه رادیاتورها را هواگیری کنید.

 • پمپ گردش مناسبی ندارد

راه حل : چرخش پمپ و پروانه پمپ را چک کنید و با دست آن را بچرخانید

 • فشار بار سیستم کم است

راه حل : شیر پرکن را باز کنید تا فشار بار سیستم بالا برود

 • شیلنگ های رفت و برگشت برعکس بسته شده است

راه حل : شلنگ های زیر پکیج را جابه جا کنید.

سر و صدای زیاد پکیج

پرشرسوئیچ-قطعه-ای-در-پکیج

مهم ترین نکته برای پیدا کردن صدای زیاد سیستم و تعمیر این است با دقت گوش کنید تا منبع صدا را پیدا کنید. این صداها می توانند چند علت ساده داشته باشند:

 • کثیف شدن و خاک گرفتن پروانه فن

این مشکل به دلیل عدم تراز پروانه و گیر کردن آن به بدنه فن به وجود می اید. برای رفع این مشکل  فن را از روی پکیج باز کنید و پروانه آن را زیر آب شستشو دهیم.

 • رسوب گرفتن داخل مبدل پکیج

برای رفع این مشکل باید پکیج و مبدل آن را به خوبی رسوب زدایی و تمیز کنید تا رسوبات از داخل آن کنده شوند.

 البته توصیه می کنیم که این کار را به همکاران ما در سامیار سرویس بسپارید چون این کار خیلی حساس است و یک اقدام غلط، باعث حرکت رسوبات به قسمت های دیگر پکیج می شود و سیستم را کلا از کار می اندازد.

 • نکته

اصلی ترین توصیه ما به شما این است که از دستکاری قسمت های خطرناک پکیج که با گاز و برق و دود سرو کار دارند، بپرهیزید. همواره سعی کنید با تحقیق یک شرکت حرفه ای برای روش درست تعمیرات پکیج دیواری خود انتخاب کنید و از این به بعد فقط با اون کار کنید.

 • خرابی روتور پمپ

اگر روتور پمپ به دلایل مختلفی خراب شده و هنگام چرخش صدای زیادی تولید می کند . اگر صدا از روتور پمپ است باید سریعتر برای تعمیر پکیج شبانه روزی اقدام کنید. چون می تواند منجر سوختن پمپ و صدمه به دستگاه به دلیل عدم چرخش آب داخل سیستم و افزایش بیش از حد دمای پکیج شود.

سخن آخر

در این مقاله به آموزش تعمیر پکیج پرداخته شد. به طوری که مصرف کنندگان بتوانند بدون کمک گرفتن از یک تعمیرکار ایراد پکیج خود را برطرف کنند. اما باید این نکته را بدانید که پکیج دستگاه حساس و پرخطری است که یک اشتباه می تواند یک خرابی کوچک را به یک ایراد بزرگ اساسی تبدیل کند. شما مشتریان عزیز می توانید برای انجام خدمات تعمیرات صحیح پکیج دیواری و تعمیر آبگرمکن در تهران در سایت سامیار سرویس و بدون اتلاف وقت سفارش خود را به ثبت برسانید.

سوالات کاربران در خصوص آموزش تعمیر پکیج

 

نحوه ارتباط با سامیار سرویس برای تعمیر پکیج دیواری چگونه است؟

شما می توانید وارد سایت ما شوید و سفارش خدمات خود را ثبت کنید یا مستقیما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

اگر از نحوه کار تکنسین های شما راضی نباشیم چه کار کنیم؟

در صورت بروز مشکل یا نارضایتی در امر خدمات همکاران ماست کافی است شکایت خود را با ما مطرح کنید

مدت زمان اعزام نیروهای کارشناس چقدر است؟

بعد از ثبت درخواست شما همکاران ما در اولین فرصت ممکن به محل مورد نظرتان اعزام می شوند

مرکز مجاز تعمیر پکیج دیواری سامیار سرویس

سرویس و تعمیر پکیج یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر خانواده خصوصاً در فصل سرما است. چرا‌که پکیج‌های گرمایشی به یک عضو پرکاربرد برای هر خانه‌ای تبدیل شده‌اند. برای نگه‌داری پکیج، همواره باید نکات مربوط به عیب یابی و تعمیرات پکیج را بدانید و به آن توجه کنید. به طور مثال اگر هواگیری پکیج را به موقع انجام دهید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های حاکی از تعمیر پکیج نیست. آگاهی به این نکات، باعث طول عمر و سلامت پکیج شما خواهد. اما پیش از آن که به بحث عیب یابی و تعمیر پکیج برسیم، نیاز است تا با پکیج و انواع آن آشنا شوید.

شاید بتوان در یک جمله ساده این طور بیان کرد که پکیج دستگاهی است که جایگزین موتورخانه شده و آب گرم مصرفی و آب گرم رادیاتور را تامین می‌کند.

در واقع پکیج به نوعی تمامی قطعات و لوازم استفاده شده در موتورخانه‌ها را به صورت فشرده در خود جای داده و از آن‌جایی که فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند، جایگزین کاملا مناسبی برای موتورخانه به شمار می‌رود. تعمیرات پکیج با توجه به مشکلی که پکیج داشته باشد، به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود.

ویژگی‌های برتر سامیار سرویس برای ارائه خدمات تعمیر پکیج شبانه روزی در تهران، سرعت در ارائه خدمات به دلیل وجود تکنسین‌های زیادی که در سراسر شهر دارند، تکنسین‌های سامیار سرویس در نزدیکی شما هستد و می‌توانند خدمات را در همان روز به شما ارائه کنند.

منبع :‌

https://samyarservice.com/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC/

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.