کد خبر : 7020 / /
/

پرویز مظلومی متولد 26 شهریور 1333 در آبان، مربی فوتبال است.

 

فارغ التحصیل مدرسه عالی ورزش می باشد، او همان مربی است که با 4 برد متوالی پرسپولیس عدد 4 را نماد استقلال مقابل این تیم کرد و همسرش استاد دانشگاه است.

خانواده پرویز مظلومی

پرویز در شهر آبادان بعنوان پنجمین فرزند خانواده متولد شد.

پرویز مظلومی

پدرش راننده تریلر شرکت نفت آبادان و مادرش خانه دار بود، برادرانش به ترتیب غلامعباس، غلامحسین، علیرضا، جمشید، محمد، کامران و دو خواهر می باشند.

ماجرای شروع فوتبال پزویز مظلومی

پدرش فوتبال بازی می کرد به همین دلیل فرزندان به سوی ورزش سوق داده شدند، ابتدا برادران بزرگتر غلامعباس در تیم تاج آبادان بازی می کرد که بعدا بازی را کنار گذاشت.

سپس غلامحسین وارد حرفه ای فوتبال شد و از تاج آبادان به استقلال و تیم ملی رفت و پرویز هم با حمایت آنها سمت فوتبال آمد.

حرفه ای با تراکتور

بصورت جدی مثل برادرانش فوتبال را از تاج آبادان شروع کرد.

در سال 1355 وقتی 22 ساله بود به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست و تا سال 58 در این تیم بود، در دومین سال حضورش با 9 گل زده به جوانان تیم ملی هم دعوت شد.

ورود به تاج (استقلال)

سال 58 وقت 25 ساله بود در زمان مربیگری رایکوف به تیم تاج پیوست و تا سال 1369 که 35 ساله بود به مدت 11 سال در پست مهاجم حضور داشت.

پرویز مظلومی

شروع مربیگری

بعد از بازنشستگی در سال 69 به مدت 9 سال دستیار مرحوم منصور پورحیدری در استقلال بود تا اینکه در سال 1381 دو فصل سرمربی صبا باطری شد.

او به ترتیب از سال 84 تا 85 در صنعت نفت بود، در سال 86 چند ماه در تیم ملی ب حضور داشت، در فصل 86 -87 ابومسلم و 87 تا 88 در تیم مس کرمان حضور داشت.

در سال 89 به آرزوی دیرینه خود رسید و سرمربی استقلال شد.

پرویز مظلومی

وی در این فصل علاوه بر نایب قهرمانی با یک امتیاز کمتر پرسپولیس را در رفت و برگشت با یک گل شکست داد او در فصل 90 -91 نیز در رفت پرسپولیس پرسپولیس را برد تا نماد 4 برد متوالی پرسپولیس را بسازد و لقب پرویز سوبله چوبله را از آن خود کند.

در فصل 91 – 92 مدتی در آلومینیون هرمزگان و مس کرمان بود و در سال 94 – 95 دوباره به استقلال برگشت اما موفق ظاهر نشد.

ازدواج و همسرش

پرویز مظلومی در سال 1355 وقتی 22 ساله بود با هم دانشکده ایش ازدواج کرد که ثمره این زندگی دو دختر بنام های شقایق متولد 56 و شبنم متولد 61 است.

همسر پرویز مظلومی در حال حاضر استاد دانشگاه می باشد.

از نماز و روزه تا رفاقت

آقای مربی از اعتقادات قوی برخوردار است، نماز را همیشه اول وقت می خواند و اهل روزه گرفتن هم است، به شدت به نظم و انضباط اهمیت می دهد و با بازیکنانش رفاقت خوبی دارد.

طرفدار رئال مادرید

آقای مظلومی از جمله هواداران دو آتیشه تیم رئال مادرید است و از تیم های ملی خارجی اسپانیا را دوست دارد ولی اهل کری خوانی با بارسلونایی ها نیست.

ماجرای مسافرکشی

می گوید در سال 62 و در بحبوحه جنگ ایران و عراق اوضاع فوتبال رو به راه نبود.

با اینکه آن سال ها کاپیتان استقلال بودم اما عملا چیزی از فوتبال عایدم نمی شود به همین دلیل برای امرار و معاش مجبور بودم چند ساعتی در طول روز مسافرکشی کنم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.