کد خبر : 8367 / /
/

اخبار طالبان| طالبان در مرز شرقی ایران| جنگ داخلی افغانستان| اخبار جنگ در افغانستان

نیروهای آلمانی از تبادل آتش با افراد مسلح ناشناس میدان هوایی خبر دادند.

نیروهای آلمانی از تبادل آتش با افراد مسلح ناشناس میدان هوایی خبر دادند.

در این درگیری یک نیروی امنیتی افغان کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

گزارش‌ها حاکی است این درگیری ابتدا بین نیروهای افغان و افراد ناشناس آغاز شد اما در نهایت به دخالت نیروهای آلمانی و امریکایی انجامید.

در حالی که طالبان برای برقراری نظم نیروهای خود را در بیرون فرودگاه مستقر کرده‌اند، نیروهای امنیتی افغان در درون محوطه فرودگاه با نیروهای ائتلاف همکاری می‌کنند.

سی ان ان گزارش داد که یک تک تیرانداز در خارج از فرودگاه به سمت نگهبانان افغان در داخل تاسیسات شلیک کرده و آنها نیز آتش را پاسخ داده‌اند اما نیروهای امریکایی به نگهبانان افغان شلیک کرده‌اند.

دو مقام ناتو در فرودگاه گفتند که وضعیت تحت کنترل است و همه درهای فرودگاه بسته شده است.

از زمان بازگشت طالبان به قدرت در روز یکشنبه هزاران نفر به سوی فرودگاه کابل هجوم برده اند تا راهی برای خروج از کشور پیدا کنند. کشورهای غربی با اعزام هواپیما مشغول تخلیه شهروندان خود و همکاران افغان آنها هستند و ارتش آمریکا می گوید کنترل فرودگاه را در دست دارد.

دوشنبه گذشته تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی افرادی را در فرودگاه کابل نشان می داد که عاجزانه برای ترک کشور به سوی یک هواپیمای سی-17 می دوند و از بدنه آن آویزان می شوند. گفته می شود حداقل دو نفر با سقوط از هواپیما بعد از آنکه بر فراز کابل ارتفاع گرفته بود کشته شدند.

ارتش امریکا گفته است که بقایای جسد یک نفر هم در لابلای محفظه چرخ های هواپیما کشف شده که درحال تحقیق درباره آن است. آن پرواز در قطر نشست.

انتشار این تصاویر واکنش گسترده‌ای به همراه داشت. منتقدان برنامه‌ریزی دولت امریکا و نیروهای ناتو برای خروج را به چالش کشیدند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.