کد خبر : 8672 / /
/

رئیس پلیس پایتخت: ۳۲۰ نفر از اراذل و مزاحمان نوامیس دستگیر شدند. ۸ سلاح جنگی، ۱۴۸ سلاح سرد و ۲۸۵ شبه‌سلاح کشف شد.

 

مجرمان نسبت به گذشته گستاخ‌تر شده و در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد درگیری با ماموران را داشته‌ایم.

سردار رحیمی از دستگیری ۳۲۰ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار در طرح اقتدار خبر داد و گفت: ۴۸ مرکز قماربازی شناسایی و پلمپ شد.

رئیس پلیس پایتخت: دستگیری ۳۲۰ اراذل و اوباش سطح‌دار در طرح اقتداربه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح اقتدار که امروز (سه‌شنبه) در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، با اشاره به اینکه سومین مرحله طرح اقتدار در فضای حقیقی و مجازی برگزار شد، اظهار داشت: این طرح توسط پلیس امنیت و پلیس فتا به مرحله اجرا درآمد؛ در سومین مرحله طرح اقتدار ۳۲۰ نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار، عاملان تخریب، مزاحمان نوامیس و توزیع کنندگان مواد مخدر و مشروبات الکی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در این طرح ۱۰۵ نفر از دستگیرشدگان کسانی بودند که سطح‌دار هستند؛ همچنین ۱۲۸ نفر مزاحمان نوامیس، ۹ نفر دارندگان سلاح جنگی، ۱۹ نفر توزیع کننده مشروبات الکی و ۵۹ نفر توزیع کننده مواد مخدر بودند.

سردار رحیمی گفت: در این طرح هشت سلاح جنگی، ۱۴۸ سلاح سرد کشف شد؛ همچنین ۲۸۵ شبه سلاح کشف شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه در این طرح ۴۸ مرکز قماربازی شناسایی و پلمپ شد، افزود: حساب مالی این مراکز میلیاردی بوده؛ همچنین در این طرح ۶۲ مرکز که محل تردد اراذل و اوباش بود، پلمپ شد.

وی درباره اقدامات پلیس فتا در فضای مجازی خاطرنشان کرد: ۵۸ نفر از گردانندگان سایت که اقدام به فروش اقلام ضد امنیتی و دارو‌های غیر مجاز می‌کردند، دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: ۲۷ نفر از اراذل و اوباش که در ۱۷ تارنما اقدام به شرط بندی می‌کردند، دستگیر شدند؛ همچنین ۱۱ نفر از فروشندگان دارو دستگیر شدند و ۱۲۰ هزار قلم داروی کرونایی کشف شد.

سردار رحیمی گفت: طرح‌های عملیاتی پلیس با جدیت توسط پلیس‌های تخصصی تهران بزرگ به مرحله اجرا درخواهد آمد و با کسانی که به دنبال ایجاد خلل در امنیت هستند، برخورد جدی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجرمان نسبت به گذشته گستاخ شدند و در ۲۴ ساعته گذشته چهار مورد درگیری با ماموران داشتیم، افزود: برخورد قاطع با مجرمان باعث کاهش این گستاخی‌ها خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص عملکرد پلیس در شش ماه اول سال اظهار داشت: در این مدت یک درصد افزایش وقوع جرایم و دو درصد افزایش وقوع کشف در تهران داشتیم و بیشتر جرائم در حوزه جرائم خرد است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.