کد خبر : 1360 / /
/

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افت ۵۰ درصدی قیمت موز نسبت به اسفند خبر داد و گفت: نرخ فعلی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۶ تا ۲۹ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افت ۵۰ درصدی قیمت موز نسبت به اسفند خبر داد و گفت: نرخ فعلی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۶ تا ۲۹ هزار تومان است. قیمت موز اکوادور هر کیلو ۳۸ هزار تومان است که با احتساب سود در مغازه‌ها عرضه می‌شود. قیمت موز هندی از ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و موز اکوادور ۳۸ هزار تومان در میدان مرکزی به فروش می‌رسد. قیمت موز هر کیلو در بازار تهران به 26 هزار تومان رسیده است.حدود دوماه پیش هم قیمت موز در بازار به کیلویی ۵۰ هزار تومان رسیده بود که دلیل آن ممنوعیت ثبت سفارش جدید واردات موز بود. پس از آن اعلام شد واردات موز به ازای صادرات موز منعی ندارد و قیمت به زیر ۳۰ هزار تومان کاهش یافت

 

قیمت موز نصف شد 

قیمت موز

‌اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب و پرتقال وجود ندارد، اظهار کرد: بنابر اعلام ستاد تنظیم بازار، عرضه سیب و پرتقال تا پایان ماه رمضان ندارد، اما به طور کلی با گرمای هوا، تقاضا برای خرید سیب و پرتقال کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه گوجه سبز و چغاله بادام در لیست کشف قیمت نیامده است، افزود: قیمت نوبرانه های گوجه سبز و چغاله بادام تا حدودی بالاست و تازمانیکه به ثبات نرسد، در لیست قیمت نمی آید.

کارگر ادامه داد: تا عرضه میوه های نوبرانه و جایگزینی با سیب و پرتقال وقفه ای رخ می دهد که به اصطلاح سیاه بهار به آن گفته می شود، از این رو در این مدت ممکن است التهاباتی در بازار رخ بدهد‌.

نوع میوه  قیمت میوه
پرتقال خونی شمال ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان
نارنگی بندری ۲۶ هزار تا ۳۳ هزار تومان
خیار رسمی ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان
سیب زرد دماوند ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان
کیوی  ۱۵ هزار تا ۳۲ هزار تومان
گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان
لیموشیرین  ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان
هندوانه  ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
موز ۲۶ هزار تا ۲۹ هزار تومان

این مقام مسئول قیمت هر کیلو پرتقال خونی شمال را ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو پرتقال تامسون شمال ۱۱ هزار تا ۱۵ هزار تومان، پرتقال خونی جنوب ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۷ هزار تا ۲۳ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۶ هزار تا ۳۳ هزار تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۱۶ هزار تا ۲۵ هزار تومان، خیار رسمی ۷ هزار تا ۱۰ هزار تومان و خیار گلخانه ۸ هزار تا ۱۱ هزار تومان است.

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه های نوبرانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو سیب زرد دماوند با نرخ ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان، سیب زرد لبنانی ۹ هزار تا ۱۵ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۴ هزار تا ۸ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۹ هزار تا ۱۴ هزار تومان، کیوی ۱۵ هزار تا ۳۲ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، گریپ فروت سفید ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار تومان و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی عرضه شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از کاهش ۵۰ درصدی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت موز در ابتدای اسفند ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان بود که هم اکنون با کاهش ۵۰ درصدی به ۲۶ هزار تا ۲۹ هزار تومان رسیده است و پیش بینی می شود با گرمای هوا به ثبات برسد.

وی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ هزار تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۳ هزار تا ۶ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، باقالی ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، پیاز نو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و سیب زمینی نو ۳ هزار تا ۵ هزار تومان است.

سبزی و صیفی جات قیمت
بادمجان دلمه ۴ هزار تا ۶ هزار تومان
باقالی  ۶ هزار تا ۹ هزار تومان
پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
سیب زمینی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
سیر خشک  ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان
کاهو رسمی  ۴ هزار تا ۶ هزار تومان
سبزی جور ۳ هزار تا ۵ هزار تومان

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار