کد خبر : 1388 / /
/

​نرخنامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره‌بار تهران از ادامه افزایش قیمت خیار و کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر می‌دهد. اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره بار تهران آخرین قیمت مصوب انواع میوه و محصولات تره بار را برای یک هفته پیش رو اعلام کرد.

قیمت خیار در بازار افزایش چشمگیری داشته است. قیمت خیار در مراکز عرضه سطح شهر تهران بدلیل کاهش عرضه از سوی مراکز تولید، به کیلویی ۲۰ هزار تومان افزایش یافت. مشاهدات میدانی نشان می‌دهد، قیمت خیار هر کیلوگرم در سطح شهر به حدود ٢٠ هزار تومان رسیده است. فعالان بخش خصوصی درباره دلایل افزایش قیمت خیار به کیلویی ٢٠ هزار تومان در بازار گفتند که کمبود عرضه و افزایش قیمت خیار در چنین فصلی طبیعی است اما امسال فراتر از حد معمول قیمت این محصول گران شده است.

قیمت خیار 

قیمت خیار

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار، درباره آخرین نرخ انواع محصولات سبزی و صیفی پر مصرف گفت: بر اساس نرخنامه جدید اتحادیه صنف بار فروشان میوه و تره بار تهران، در بین محصولات سبزی و صیفی پر مصرف، قیمت خیار رسمی با افزایش یک هزار تومانی کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم ۹ هزار تومان به ۱۰ هزار تومان و با افزایش ۲ هزارتومانی سقف قیمت از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان و رقم ممتاز آن با افزایش ۲ هزار تومانی از ۱۴ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: قیمت خیار گلخانه‌ای نیز با افزایش یک هزار تومانی کف قیمت نسبت به هفته گذشته از هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان به ۱۱ هزار تومان و با افزایش ۲هزارتومانی سقف قیمت از ۱۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان و رقم ممتاز آن با افزایش ۲ هزار تومانی از ۱۴ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است.

 

کارگر از کاهش قیمت گوجه فرنگی خبر داد و افزود: قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته رس با کاهش ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی در کف قیمت نسبت به هفته گذشته به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و با کاهش ۳ هزار تومانی در سقف قیمت به ۴ هزار تومان و با کاهش ۳ هزار تومانی در رقم ممتاز به ۵ هزار تومان رسیده است.

وی اظهار کرد: همچنین هر کیلوگرم بادمجان قلمی با کاهش یک هزار تومانی در کف قیمت نسبت به هفته گذشته ۵ هزار تومان، با کاهش یک هزار تومانی در سقف قیمت ۷ هزار تومان و در رقم ممتاز با کاهش یک هزار تومانی ۸ هزار تومان عرضه می شود.

به گفته کارگر؛ هر کیلوگرم بادمجان گلخانه ای بدون تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته از ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان به فروش می رسد.

وی تصریح کرد: هر کیلوگرم پیاز زرد نیز بدون تغییر قیمت نسبت به هفته گذشته از ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم پیاز قرمز بدون تغییر قیمت از ۶ تا ۸ هزار تومان فروخته می شود.

کارگر قیمت هر کیلوگرم کدو مسمایی بدون تغییر نسبت به هفته گذشته را از ۷ تا ۱۰ هزار تومان عنوان کرد.

وی یادآور شد: فاصله قیمت میادین و خرده فروشی‌های سطح شهر با توجه به سود قانونی در نظر گرفته شده، نباید بیش از ۳۵ درصد است.

قیمت خیار تا پایان هفته کاهش پیدا می‌کند

قیمت خیار

 رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با تایید خبر قیمت خیار به ۲۰ هزار تومان رسید، گفت: علت افزایش قیمت خیار به سرمازدگی اخیر در منطقه جیرفت باز می‌گردد. از هفته آینده خیار ارزان می‌شود. به گفته مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در چند روز اخیر به دلیل کاهش دمای هوا در مناطق گرمسیری مثل جیرفت بوته های خیار یخ زده شدند. همین سرمازدگی باعث شده که عرضه خیار به برخی از مناطق کشور از جمله تهران کم شود.

دارایی نژاد به مردم وعده داد که از هفته آینده عرضه خیارهای گلخانه ای از ورامین، اصفهان و جیرفت به تهران زیاد می شود و قیمت هر کیلو خیار سه هزار تومان هم از نرخ فعلی ارزان تر خواهد شد.

او گفت: امروز بارفروشان هر کیلو خیار را با قیمت ۱۵ هزار تومان فروختند. قطعا خیار ارزان می شود اما با زور نمیتوان خیار را ارزان کرد و باید منتظر عرضه بیشتر خیار باشیم.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در اینکه بوته های گوجه فرنگی هم سرمازده شده اند؟ گفت: گوجه در بازار فراوان است. گوجه کیلویی سه هزار تومان است اما کسی آن را نمی خرد.

علت افزایش قیمت خیار

قیمت خیار

به گفته این فعالان، شنیده می‌شود یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت خیار، کاهش عرضه آن است.

در همین زمینه اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با بیان اینکه در فصل زمستان کاشت خیار رسمی فقط در جنوب کشور انجام می‌شود، گفت: در فصل زمستان تولید خیار رسمی به ٣٠ درصد کاهش می‌یابد و عمده خیارهای موجود در بازار در این فصل، خیار گلخانه‌ای است.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید محصولات گلخانه‌ای افزود: قیمت گازوئیل، پلاستیک، دستمزد کارگران و … افزایش زیادی داشته و منجر به افزایش هزینه‌های تولید شده است.

کارگر درباره اینکه پیش بینی می‌کنید نرخ این محصول طی روزهای آینده کاهش داشته باشد؟، گفت: درباره محصولات تره بار از جمله خیار نمی‌توان پیش بینی کرد چرا که همه چیز بستگی به بحث عرضه و تقاضا دارد.

علت افزایش قیمت خیار
قیمت خیار

قیمت خیار در بازار افزایش چشمگیری داشته است. مشاهدات میدانی نشان می‌دهد، قیمت هر کیلوگرم خیار در سطح شهر به حدود ٢٠ هزار تومان رسیده است.

فعالان بخش خصوصی درباره دلایل افزایش قیمت خیار به کیلویی ٢٠ هزار تومان در بازار به خبرنگار مهر گفتند که کمبود عرضه و افزایش قیمت خیار در چنین فصلی طبیعی است اما امسال فراتر از حد معمول قیمت این محصول گران شده است.

به گفته این فعالان، شنیده می‌شود یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت خیار، کاهش عرضه آن است.

در همین زمینه اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران  با بیان اینکه در فصل زمستان کاشت خیار رسمی فقط در جنوب کشور انجام می‌شود، گفت: در فصل زمستان تولید خیار رسمی به ٣٠ درصد کاهش می‌یابد و عمده خیارهای موجود در بازار در این فصل، خیار گلخانه‌ای است.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید محصولات گلخانه‌ای افزود: قیمت گازوئیل، پلاستیک، دستمزد کارگران و … افزایش زیادی داشته و منجر به افزایش هزینه‌های تولید شده است.

کارگر درباره اینکه پیش بینی می‌کنید نرخ این محصول طی روزهای آینده کاهش داشته باشد؟، گفت: درباره محصولات تره بار از جمله خیار نمی‌توان پیش بینی کرد چرا که همه چیز بستگی به بحث عرضه و تقاضا دارد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار