کد خبر : 1637 / /
/

قیمت شیرینی شب عید به گفته رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان افزایش نمی‌یابد. سری که به قنادی‌های بزنید می‌بینید قیمت انواع شیرینی کلی با مصوبه‌های اتحادهی متفاوت است. در حال حاضر قیمت انواع شیرینی‌تر بین ۲۶ تا ۳۷ هزار تومان و قیمت انواع شیرینی خشک بین ۲۲ تا ۳۰ هزار تومان است

قیمت مصوب شیرینی شب عید

رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان در گفتگو با فارس می‌گوید قیمت شیرینی‌های پرفروش از طرف اتحادیه مصوب شده و شیرینی‌فروشی‌ها اجازه افزایش قیمت ندارند. او درباره قیمت انواع شیرینی می‌گوید کیک یزدی ۱۵ هزار تومان، شیرینی‌تر ۲۶ هزار تومان، دانمارکی، ۲۱ هزار تومان، زبان ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان، پاپیونی ۲۱ هزار و ۵۰۰، برنجی ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. البته این قیمت‌ها برای شیرینی‌های درجه یک است و شیرینی‌های درجه دو قیمت متفاوتی دارند. رئیس اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان می‌گوید هر کیلو گرم شیرینی در قنادی درجه ۲ نسبت به قنادی درجه یک ۲ هزار تومان پایین‌تر است و بدین ترتیب قیمت کیک یزدی ۱۳ هزار تومان، شیرینی‌تر ۲۴ هزار تومان، دانمارکی ۱۹ هزار تومان، زبان ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان، پایونی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان، برنجی ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

قیمت شیرینی شب عید 

قیمت شیرینی

 ارزان‌ترین شیرینی‌تر میوه‌ای در بین قنادی‌ها ۲۸ هزار تومان قمیت دارد و در بعضی قنادی‌ها با قیمت ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود. نان خامه‌ای بین ۲۶ تا ۲۹ هزار تومان فروخته می‌شود. رولت حدود ۳۰ هزار تومان قیمت دارد. حالا اگر رولت ویژه‌ای باشد قیمت بالاتر هم می‌رود.ما به گفته‌های رئیس اتحادیه و اعلام قیمت مصوب اکتفا نکردیم و خودمان هم سری به قنادی‌های سطح شهر زدیم. عموما سراغ قنادی‌های درجه یک در مناطق مختلف تهران رفتیم تا ببینیم در هر کدام از آن‌ها قیمت انواع شیرینی چه وضعیتی دارد. آن منو‌هایی که ما دیدیم نه از نظر شکل و نه از نظر قیمت‌ها هیچ شباهتی با قیمت‌های مصوب اتحادیه شیرینی‌فروشان و قنادان نداشت. به طور مثال قنادی‌ها هر کیلوگرم شیرینی‌تر را کمتر از ۲۶ هزار تومان نمی‌فروشند.

به طور مثال رولت ناپلئونی و رولت مافین هر کدام کیلویی ۳۲ هزار تومان فروخته می‌شوند. البته بعضی قنادی‌ها آن را ۳۴ هزار تومان می‌فروشند. شیرینی لطیفه که از شیرینی‌های تبریز است کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان فروخته می‌شود. شیرینی ناپلئونی بعد از سریال پایتخت کلی به آمار فروشش اضافه شد. در حال حاضر هر کیلوگرم شیرینی ناپلئونی در قنادی‌ها ۲۷ هزار تا ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت شیرینی شب عید 

قیمت شیرینی

در بین شیرینی‌های خشک، شیرینی نارگیلی کیلویی ۳۵ هزار تومان است. اگر سراغ گردویی‌ها بروید قیمت به ۴۰ هزار تومان می‌رسد. کوکی گردویی در قنادی‌ها با قیمت کیلویی ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود. قرابیه تبریز جدیدا در قنادی‌های تهران کلی طرفدار پیدا کرده. هر کیلو قرابیه تبریز در حال حاضر ۵۵ هزار تا ۶۰ هزار تومان قیمت دارد.

شیرینی دانمارکی که قمیت مصوب آن ۱۹ تا ۲۱ هزار تومان است، در قنادی‌ها حداقل ۲۳ هزار تومان قیمت دارد. قیمت بعضی از شیرینی دانمارکی‌ها به ۲۹ هزار تومان می‌رسد. شیرینی زبان که حس ناپلئونی خشک به آدم می‌دهد کیلویی ۲۳ هزار تومان فروخته می‌شود. در کنار همه این‌ها شیرینی پاپیونی تقریبا هم‌قیمت شیرینی دانمارکی است و ۲۲ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم عرضه می‌شود.

‌می‌توانید به جای همه این‌ها با باقلوا دهان خود را شیرین کنید. البته قبل از آن باید فکری به حال قیمتش بکنید. باقلوا استانبولی در قنادی‌ها کیلویی ۳۴ هزار تومان قیمت دارد. بعضا قیمت به ۳۸ هزار تومان هم می‌رسد. باقلوا روسی تقریبا همین قیمت را دارد و ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

قیمت انواع شیرینی

شیرینی تر

24 هزار تومان

26 هزار تومان

کیک یزدی

13 هزار تومان

15 هزار تومان

زبان

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

پاپیونی

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

نان برنجی

19 هزار و 500 تومان

21 هزار و 500 تومان

دانمارکی

19 هزار تومان

21 هزار تومان

 

انواع شیرینی

محدوده قیمت در قنادی‌های سطح شهر

نان خامه‌ای

26 تا 29 هزار تومان

شیرینی تر

28 تا 30 هزار تومان

رولت

30 هزار تومان

رولت ویژه

32 تا 37 هزار تومان

ناپلئونی

27 تا 30 هزار تومان

لوتکا

32 هزار تومان

خامه‌ای اکلر

28 تا 30 هزار تومان

لطیفه

30 تا 35 هزار تومان

اشترودل

28 هزار تومان

تارت میوه‌ای

28 تا 30 هزار تومان

باقلوا

34 تا 38 هزار تومان

شیرینی نارگیلی

35 هزار تومان

شیرینی گردویی

40 هزار تومان

کوکی گردویی

35 هزار تومان

دانمارکی

23 تا 25 هزار تومان

دانمارکی ویژه

25 تا 30 هزار تومان

زبان

23 تا 25 هزار تومان

پاپیونی

22 تا 24 هزار تومان

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار