کد خبر : 2781 / /
/

یک کارشناس بازارهای مالی می گوید: درست است که بازار ارزهای دیجیتال سالانه ۱۸۷ درصد بازدهی داشته است اما ۲۸۰ درصد هم ترلانس داشته است و مردم عادی به این موضوع واقف نیستند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به شرایط بازار سرمایه که طی هفته های اخیر در بدترین شرایط ممکن و صف فروش بی سابقه در ۵۱۶ نماد مواجه شده گفت: باتوجه به وضعیت بورس سال گذشته بورس و دعوت مسئولان ، مردم با استقبال و اعتماد اقدام به سرمایه‌گذاری کردند و تعداد سهامداران به بیش از ۴۵ میلیون نفر افزایش یافت. را در سال ۱۴۰۰ پیش بینی می کند. وضعیت بورس با توجه به وضعیت سردرگمی و ابهام همواره در موقعیت نوسان قرار می گیرد اما قوانینی نیز از سوی سیاستگذاران در جهت سوق دادن بازار سرمایه به سمت صعود قرار است انجام گیرد. وضعیت بورس در آغاز سال گذشته در محدوده 500 هزار واحد بود. وضعیت بورس پیرو مسائلی چون مذاکره بین ایران و آمریکا و ابهامات قیمت دلار دچار نوسان است. جزئیات مربوط به  آخرین وضعیت بورس در روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه 1400 را در سایت خبر روز بخوانید

این روزها بازار ارزهای دیجیتال بسیار داغ شده و برخی این بازار را بهترین بازار برای سرمایه گذاری میان مدت می دانند اما همه واقعیت ااین نیست. مصطفی صفاری، کارشناس بازار سهام ضمن اشاره به فراگیر شدن بازار ارزهای دیجیتال بین عموم مردم بیان کرد: بازار ارزها دیجیتال بسیار پر ریسک هستند و درست است که سالانه ۱۸۷ درصد بازدهی داشته است اما ۲۸۰ درصد هم ترلانس داشته است و مردم عادی به این موضوع واقف نیستند.

وضعیت بورس امروز در بازار بالاخره سبز شد 

وضعیت بورس

وی افزود:  اگر هم فردی قصد ورود به این بازار را داشته باشد نباید بیش از یک درصد دارایی خود را وارد این بازار کند.

صفاری گفت: دوما به دلیل تحریم ها اگر ip  فرد را متوجه بشوند که از ایران است دارایی او توقیف می شود و به نظر میرسد که سرمایه گذاری خیلی پر ریسکی است که به هیچ وجه به مردم عادی توصیه نمی شود.

این کارشناس بازارهای مالی تاکید کرد: این بازار چون نوسان زیادی داشته است بعضی از مردم برای سرمایه گذاری در آن ترغیب شده اند اما در آخر متحمل ضرر می شوند.

اکنون بازار ارزهای دیجیتال به دلیل وضعیتی که بورس داشته برای مردم جذاب شده است و مسئولان باید کمی بیشتر به فکر شرایط فعلی باشند. ازطرفی سرمایه های مردم در حال کاهش است و ازطرفی به همین دلیل مردم پول هایشان را به بازار ارزهای دیجیتال منتقل می کنند.

وضعیت بورس امروز 

وضعیت بورس

عمده نگرانی ورود مردم به ارزهای دیجیتال؛ ضرر مجدد است

جدای از خروج ارز از کشور، عمده نگرانی درمورد ضرر مجدد این سرمایه گذاران است. آن ها از ضرر خسته و به دلیل گرانی ها نیز معیشتشان سخت شده است و به دنبال رسیدن به سود سریع هستند و همین امر می تواند ضربه بزرگی به آن ها وارد کند. 

او با اشاره به وضعیت فعلی بازار بورس تصریح کرد: بازار بورس نیز بعد از اعلام برجام مثبت می شود و در صورت استقرار دولت جدید پیش بینی می شود که از آبان ماه تا شب عید بازار مثبتی را داشته باشیم.

صفاری ادامه داد: مدت زیادی است بعد از اصلاحی که از مردادماه انجام داد همچنان در فاز ریزش قراردارد و باوجود احتمالاتی که برای بازگشت در عید وجود داشت، به دلیل وجود شبهه های مختلف ازجمله دلار، مذاکرات هنوز منتظر است.

کف قیمتی که مسئولان برای دلار مشخص کردند نیز تاثیرگذار است و فعالان بازار نقدینگی خود را نگه داشته اند. بنابراین باز هم باید منتظر ماند و دید بازار چه خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار