کد خبر : 317 / /
/

طرح «افق» ( استاندارد سازی فاکتور و نظارت بر قیمت) باعث شفاف سازی در روند واردات کالا تا رسیدن آن به دست مصرف کننده به قیمت مشخص می‌شود و به نفع مصرف کننده نهایی است.

به گفته برخی از فعالان این بازار، «طرح افق» (استاندارد‌سازی فاکتور و نظارت بر قیمت) طرحی است که باعث شفاف‌سازی در روند واردات کالا تا رسیدن آن به دست مصرف کننده با قیمت مشخص می‌شود و به نفع مصرف کننده نهایی است اما برخی دیگر از فعالان معتقد هستند با اینکه طرح افق، طرح خوبی است اما باید مشکلات پیش پای فروشندگان خرد با تعامل حل شود در این خصوص از فعالان این حوزه نظرخواهی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 امیر اسحاقی دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی: تمامی فروشندگان تلفن همراه باید کالاهای خود را در سامانه افق ثبت‌نام کنند تا قیمت آنها با قیمت تعیین شده برابر باشد و شخص فروشنده نتواند در شهری دیگر یا در فروشگاهی دیگر این کالا را با قیمت بیشتری به فروش برساند.

قیمت موبایل

 با طرح افق واردکننده، عمده فروش و خرده فروش به‌صورت قانونی بیشتر از حداکثر سود مجاز نمی‌توانند کالا را به مصرف کننده بفروشند. از سوی دیگر نهادهای نظارتی می‌توانند به دقت بر فرآیند واردات کالا از واردکننده به مصرف کننده را رصد کنند.

 ابوالفضل ناصری سخنگوی اتحادیه موبایل نیز معتقد است یکی از شرایط اجرایی شدن طرح افق داشتن کد جواز برای فروشندگان خرد است این در حالی است بسیاری از فروشندگان خرد در کشور کد جواز ندارند و این کد را باید صاحب ملک داشته باشد که معمولاً به دلایل مختلف و مشکل با شهرداری و دارایی و... دارای کد جواز نیستند.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار