کد خبر : 4765 / /
/

شاخص کل بورس در دومین ساعت معاملات امروز با رشد ۳ هزار و ۲۲۱ واحدی روربرو شد.

 

شاخص کل بورس امروز در دومین ساعت معاملات با رشد روبه‌رو شد و تا زمان تنظیم این خبر با رشد منفی ۳ هزار و ۲۲۱ واحدی روبه‌رو و به ۱ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۰۹ واحد رسید.درحال‌حاضر ارزش بازار ۴۵ میلیون ۶۹۹ هزار ۱۲۴ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۳۱ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال و حجم معاملات ۴ هزار و ۱۷۶ میلیارد سهم است.

ضمن اینکه شاخص هم وزن نیز همانند شاخص کل با رشد منفی روبه‌رو شد و به ۳۸۱ هزار ۶۰۳ واحد رسید.

وضعیت بورس

امروز ۲۰۰ میلیون دلار به بورس می رسد؟

درحالی امروز آخرین مهلت بانک مرکزی برای واریز۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه است که تا کنون فقط ۵۰ میلیون دلار از این مبلغ واریز شده و مشخص نیست برنامه رئیس کل جدید بانک مرکزی در این باره چیست!

در پی ریزش بی سابقه بورس آنهم بعد از دعوت رئیس جمهوری از سهامداران و مردم برای سرمایه گذاری در این بازار، فشارها به دولت و وزارت اقتصاد برای حمایت از بازار سرمایه افزایش یافت. انتظار به حق سهامداران این بود که دولت باید پاسخگوی وضعیت موجود باشد.

برهمین اساس نیز از سال قبل تا کنون جلسات مختلفی در دولت برای حمایت از بازار سرمایه شکل گرفته است هرچند نتایج این جلسات تقریبا هیچ بوده که اگر غیر ازاین بود سهامداران شاهد پودر شدن سرمایه‌هایشان نبودند!

با این حال اما اوایل اردیبهشت ماه امسال در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب شد که بانک مرکزی نسبت به فروش تدریجی ۲۰۰ میلیون دلار از منابع ارزی به حساب صندوق توسعه ملی اقدام و منابع حاصل را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند.

طبق ابلاغیه که در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معین شده، مهلت واریز ۲۰۰ میلون دلار به بورس، امروز سه شنبه ۱۱ خرداد به پایان خواهد رسید درحالی که تاکنون فقط معادل ریالی مبلغ ۵۰ میلیون دلار به ارزش ۱۰۳۴ میلیارد تومان، از جانب بانک مرکزی به حساب صندوق تثبیت واریز شده است.

باتوجه به تغییر رئیس کل بانک مرکزی در روزهای گذشته، باید دید که آیا اکبرکمیجانی رئیس کل جدید نسبت به واریز این منابع در موعد مقرر اقدام خواهد کرد یا این سیاست حمایتی از بازار سرمایه هم به مانند طرح های قبلی مشمول مرور زمان خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار