کد خبر : 483 / /
/

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت، متراژ، سن بنا و محله‌هایی که آپارتمان‌های زیر یک میلیارد تومان در آن معامله شده است، خواهیم پرداخت.

گزارش پیش رو به بررسی متراژ، سن بنا و محله‌هایی که آپارتمان‌های ارزان‌تر از یک میلیارد تومان در آن معامله شده است، می‌پردازد.

 متوسط قیمت مسکن در تهران طی آبان ماه به بیش از 27میلیون تومان در هر متر مربع رسید؛ بنابراین اگر قصد خرید مسکن با بودجه‌ای پایین‌تر از یک میلیارد تومان دارید، باید محله‌هایی را جست‌وجو کنید که قیمت مسکن در آن‌ها پایین است. غالب این محله‌ها در مناطق جنوبی تهران قرار دارد. برخی از آن‌ها نیز در بعضی از محله‌های شرقی تهران قرار گرفته است. نکته مهم دیگر در خرید این آپارتمان‌ها متراژ است؛ معاملات انجام‌شده طی یک ماه اخیر نشان می‌دهد، آپارتمان‌هایی که در این قیمت معامله شده، واحدهایی با متراژهای پایین بوده و نمی‌توان واحدی بزرگ را در لیست پیدا کرد.

قیمت خانه های کوچک تهران

 شوش یکی از محله‌های جنوبی تهران است و قیمت مسکن در آن نسبتا پایین است. یک واحد آپارتمان 49متری و 61سال ساخت در این محله جنوبی تهران 650میلیون تومان معامله شد. بریانک نیز یکی از محله‌های تهران با قیمت مسکن پایین است و واحدی 55متری و 18سال ساخت در آن 900میلیون تومان معامله شد.

نظام آباد از محله‌های منطقه7 شهرداری تهران است. متوسط قیمت مسکن در این محله نیز پایین است. واحدی 49متری و 13سال ساخت در این محله 970میلیون تومان فروخته شد. برای واحدی 37متری و 21سال ساخت در گران 640میلیون تومان هزینه پرداخت شده است.

آپارتمانی 56متری و 20سال ساخت در دخانیات 740میلیون تومان، یک خانه 45متری و 18سال ساخت در جی 692میلیون تومان، واحدی 37متری و 21سال ساخت در محله گرگان، 640میلیون تومان و واحدی 50متری و 29سال ساخت در تهران نو 850میلیون تومان به فروش رفته است.

مسعودیه یکی از محله‌های تهران است که یافتن واحد زیر یک میلیارد تومان در آن دشوار نیست؛ البته واحدهای این محله غالبا با متراژ پایین معامله می‌شود. یک خانه 41متری و 18سال ساخت در مسعودیه 500میلیون تومان معامله شد. قیمت مسکن برای واحدی 43متری و 17سال ساخت در محله گرگان 680میلیون تومان بوده است.

قیمت مسکن در پایین شهر

قیمت آپارتمان

قیمت مسکن برای واحدهایی که در راه آهن تهران معامله می‌شود، اصولا پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن (متری 27میلیون تومان) است؛ اما واحدهای گران قیمت‌تر نیز در این محله به فروش رفته است. یک خانه 45متری و 9سال ساخت در این محله به 537میلیون تومان پول نیاز داشت.

وحیدیه از محله‌های شرق تهران است. یک خانه 44متری و 17سال ساخت در آن 650میلیون تومان معامله شد. همچنین یک خانه 44متری و 23سال ساخت در نظام آباد 682میلیون تومان فروخته شد.

یکی از آپارتمان‌های ارزان قیمتی که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، واحدی 57متری و 9سال ساخت در باغ آذری (از محله‌های جنوبی تهران) است. این واحد متری 10میلیون و 484هزار تومان و مجموعا 600میلیون تومان به فروش رفت.

خانه‌ای 44متری و 11سال ساخت در محله شاهین 760میلیون تومان، واحدی 53متری و11سال ساخت در مختاری 590میلیون تومان و یک آپارتمان 39متری و 17سال ساخت در چهارصد دستگاه 700میلیون تومان معامله شده است.

در پایان گفتنی است؛ قیمت مسکن باتوجه به عوامل مختلفی چون متراژ، سن، شرایط فروشنده و... متفاوت است. قیمت‌های ذکر شده بر اساس واحدهای معامله شده طی یک ماه اخیر بوده و ممکن است واحدهایی با قیمت بالاتر و یا پایین‌تر در محله‌های مشابه دیده شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار