کد خبر : 5113 / /
/

عضو هیات رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه در مورد واردات ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس از عراق از محل بدهی ایران از این کشور توافق شد، گفت: واردات برخی محموله‌‌های مواد غذایی به ایران از محل پول‌‌های بلوکه شده ایران در عراق است.

 

سید حمید حسینی، عضو هیات رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق در مورد آخرین وضعیت پول‌‌های بلوکه شده ایران در عراق بیان کرد: پس از سفر وزیر اقتصاد عراق به ایران، وزیر نیروی کشورمان اعلام کرد که برخی از محموله‌‌های مواد غذایی وارد شده به ایران از محل طلب ایران از عراق بوده است.

وی افزود: بر اساس اعلام وزیر همچنین در این جلسه در مورد واردات ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس از عراق از محل بدهی ایران از این کشور توافق شد.

عضو هیات رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت: سخنگوی وزارت برق عراق نیز دو بار سخنرانی کرده است که مصمم در پرداخت بدهی عراق به ایران هستند و لذا برای پرداخت آن زمانبندی دارند.

حسینی بیان کرد: بدهی عراق به ایران از بابت صادرات برق پرداخت شده زیرا شرکت مپنا در این کشور دارای پروژه‌‌هایی است و ظاهرا وزارت نیرو طلب خود از عراق را به صورت دینار دریافت کرده است اما به دلیل آنکه شرکت گاز اصرار به بازگشت ارز حاصل از صادرات گاز به ایران را دارد ارز حاصل از صادرات گاز از طریق خرید کالا به کشور بازمی‌‌گردد.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار