کد خبر : 569 / /
/

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز اول دی ماه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ که در حوزه کاری کمیسیون اجتماعی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حقوق کارکنان دولت در سال 99 اعلام شد. حقوق کارکنان دولت افزایش 25 درصدی داشته است. افزایش حقوق در دریافتی های بالاتر کمتر خواهد بود. کارکنانی که حقوق شان پایینتر باشد افزایش حقوق 25 درصدی خواهند داشت. جزئیات بیشتر درباره افزایش حقوق کارکنان دولت را در زیر بخوانید.  

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز اول دی ماه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ که در حوزه کاری کمیسیون اجتماعی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 علی بابایی کارنامی افزود: در جریان بررسی این تبصره‌ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت در سال آینده ۲۵ درصد افزایش پیدا کند و البته این افزایش حقوق به صورت پلکانی اعمال شود.

افزایش حقوق 25 درصدی

افزایش حقوق

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: بر اساس این مصوبه کارکنانی که حقوق‌شان پایین‌تر باشد، افزایش ۲۵ درصدی حقوق را خواهند داشت و این افزایش حقوق به ترتیب در حقوق‌ها و دریافتی‌های بالاتر کمتر خواهد بود.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که پاداش پایان کار کارکنان دولت تا سقف ۳۰ سال پرداخت می‌شود و مدیرانی که بیش از ۳۰ سال و حدود ۴۰ سال و شاید هم بیشتر به کار خود را ادامه می‌دهد پاداش پایان کار آنها تا سقف ۳۰ سال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در ادامه این جلسه و در جریان بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مورد هدفمندی یارانه‌ها، اعضای کمیسیون مصوب کردند که کارگاه‌هایی که با تعداد نیروی کار کمتر از ۵ نفر فعال هستند نیز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار بگیرند، که از جمله آنها می‌توان به کارهای صیادی، کشاورزی و... اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: اعضای کمیسیون مصوب کردند که اعتبارات این بخش از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تأمین شود.

مصوبات کمیسیون اجتماعی و دیگر کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، به کمیسیون تلفیق ارجاع می شود و پس از تصویب در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ و همچنین تصویب در صحن علنی به عنوان مصوبه مجلس تلقی شده و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار