کد خبر : 6431 / /
/

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد.

قیمت دلار در بازار امروز

قیمت دلار امروز تغییر جندانی نداشت . بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ۲۴۳۵۰۳ ریال اعلام شد. خرید قیمت دلار در این صرافی نیز ۲۳۸۶۸۳ ریال تعیین شد.قیمت یورو نیز برای فروش ۲۹۴۹۲۰ در صرافی‌ ملی ریال اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۸۹۰۸۰ ریال قیمت خورده است.

قیمت دلار در کمترین مقدار خود روی کانال 24 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در بیشتری مقدار خود 24 و 350 معامله شد. . آخرین پیش بینی درباره قیمت دلار را اینجا دنبال کنید.

پس از اینکه طالبان توانست برخی مناطق در افغانستان را تصرف کند این سئوال پیش آمد که این اتفاق چه اثری بر قیمت دلار در ایران دارد؟ با توجه به ارتباط ارزی هرات و تهران برخی گمان می کنند بازار ارز ایران در کوتاه مدت از این اتفاق اثر می گیرد.

جدیدترین قیمت دلار در بازار

قیمت دلار

قیمت دلار/ دلار در منطقه هرات افغانستان

پیش روی طالبان در افغانستان می تواند وضعیت بازار ارز ایران را تحت تاثیر قرار دهد. شماری از معامله گران باور دارند، خط هرات برای بازار ارز مشهد و تهران اهمیت زیادی دارد و در صورتی که دلاری از افغانستان به سوی این شهرها سرازیر نشود، تا حدی، کمبود عرضه ایجاد خواهد شد. این دسته از معامله گران اعتقاد دارند،‌ در واکنش به گسترش کنترل طالبان در افغانستان و در مرزهای مشترک با ایران، قیمت دلار تا حدی روند صعودی خواهد گرفت.

بر اساس صحبت های فعالان، به طور سنتی، قیمت دلار در منطقه هرات افغانستان پایین تر از بازار مشهد است و همین مساله موجب می شود که اسکناس آمریکایی از منطقه ارزان تر به بازار داخلی جا به جا شود. در کنار این، کالاهای ایرانی زیادی به افغانستان می رود و بر اساس صحبت های معامله گران، هزینه آن به صورت اسکناس نقدی دریافت می شود.

برخی معامله گران اعتقاد دارند،‌ پیش روی های طالبان می تواند موجب شود که تجارت ایران با افغانستان نیز دچار مشکل شود و ارزآوری کشور کاهش پیدا کند. با این حال، بخشی از معامله گران اعتقاد دارند که حتی پیش روی های طالبان نیز تغییر معناداری بر بازار ارز داخلی نخواهد داشت.

از نگاه آن ها، در شرایط کنونی سطح تقاضای اسکناس در بازار چندان بالا نیست و به دلیل محدودیت های کرونایی تا حدی تمایل خرید نیز کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل، از نظر آن ها، تغییرات سیاسی همسایه شرقی نمی تواند وضعیت بازار ارز را چندان تحت تاثیر قرار دهد. در کنار این، سطح عرضه بازارساز معنادار است و به نظر می رسد که تمایلی ندارد اجازه رشد بیشتر را به قیمت دلار بدهد

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.