کد خبر : 6552 / /
/

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی استان همدان گفت: صادرات و تفاوت در قیمت ارز دولتی و آزاد به کام یک عده خاص است و باعث می‌شود یارانه مردم ایران، در جیب مافیا و کشورهای خارجی ریخته و با افزایش قیمت لبنیات، سفره لبنیاتی مردم کوچک شود.

 

محمود رشادی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: افزایش قیمت شیر و لبنیات به علت تفاوت قیمت ارز دولتی و ارز آزاد است، چون  ارز دولتی را در اختیار عده‌ای خاص قرار می‌دهند تا نهاده دامی مانند ذرت و کنجاله وارد کنند و این ما به‌التفاوت قیمت، باعث ایجاد فساد می‌شود.

یارانه مردم 

رشادی با اشاره به وجود مافیا در واردات نهاده‌های دامی، تصریح کرد: تأخیر در ارسال سهمیه دامداران باعث می‌شود که این افراد از بازار آزاد نهاده‌های موردنیاز را خریداری کنند چون دام نمی‌تواند گرسنه بماند و همین مسئله باعث افزایش قیمت فرآورده‌های دامی مانند شیر می‌شود.

وی درباره واحدهای نظارتی در این حوزه، بیان کرد: نظارت و اجرا باید بر عهده تشکل‌های مربوطه یعنی وزارت صمت و جهادکشاورزی باشد اما این دو وزارتخانه، حل مشکلات را به یکدیگر محول می‌کنند و هیچکدام پاسخگو نیستند.

رشادی با بیان اینکه مشکل کمبود لبنیات در کشور نداریم، تصریح کرد: مشکل اصلی عدم توان خرید مردم داریم و با افزایش قیمت‌ها، مردم توان خرید لبنیات را ندارند و هر روز سفره مردم را کوچکتر کردند. ما در کشور به اندازه کافی دامداری و تولید شیر داریم و دپوی شیرخشک و کره نیز صحت این ادعا را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به آزادی صادرات لبنیات، گفت: صادرات و تفاوت در قیمت ارز به کام یک عده خاص است و باعث می‌شود یارانه مردم ایران، در جیب مافیا و کشورهای خارجی ریخته شود و تا زمانیکه قیمت ارز یکی نشود، مردم باید هزینه جیب مافیا و همسایگان را بپردازند.

رشادی در پایان، خاطرنشان کرد: قیمت ارز باید یکسان باشد و مابه‌التفاوت آن، به مردم داده شود تا مردم هرچه نیاز دارند با ارز آزاد خریداری کنند. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.