کد خبر : 664 / /
/

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۱۹۵ هزار نفر توانسته‌اند وام ودیعه مسکن بگیرند و پرونده نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در حال بررسی در بانک‌های عامل است.

 وام ودیعه مسکن در سال های اخیر با افزایش قیمت روبرو بوده است. وام ودیعه مسکن ملی از زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد ساخته شد تا افراد کم در آمد جامعه امکان خانه دار شدن برایشان فراهم شود. وام ودیعه مسکن ملی به منظور کمک به مستأجران و افراد بدون مسکن که در این روزهای کرونایی با مسائل و مشکلات مواجهند ایجاد شد. گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند. جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستأجران را در خبر روز بخوانید.


کلیک کنید: ساره بیات در سریال گیسو+ فیلم


 وام ودیعه مسکن تا چه زمانی پرداخت می‌شود؟

وام ودیعه مسکن

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۱۹۵ هزار نفر توانسته‌اند وام ودیعه مسکن بگیرند و پرونده نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در حال بررسی در بانک‌های عامل است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: پایان بهمن‌ماه زمان نهایی دریافت وام ودیعه مسکن است.

«محمود محمودزاده» امروز (سه‌شنبه) در پایان مراسم امضای تفاهمنامه ساخت مسکن ملی برای رانندگان، در جمع خبرنگاران درباره وام ودیعه مسکن گفت: افرادی که قرارداد اجاره مسکن خود را در سال ۹۹ تمدید کرده‌اند مشمول این تسهیلات می‌شوند.

وام ودیعه مسکن/ نتایج مرحله سوم مسکن ملی اعلام شد

وام ودیعه مسکن

وی افزود: اکنون ۸۲۱ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن هستند که ۳۲۳ هزار نفر مدارک خود را در سامانه طرح اقدام ملی بارگذاری کرده‌اند.

 

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان‌دشت: تاکنون ۱۹۵ هزار نفر توانسته‌اند وام ودیعه مسکن بگیرند و پرونده نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر در حال بررسی در بانک‌های عامل است.

به گفته محمودزاده، ۵۰۰ هزار نفر نیز نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه مسکن ملی اقدام نکرده‌اند.

وی تاکید کرد: اگر تا پایان بهمن‌ماه این تسهیلات دریافت نشود، بانک‌ها دیگر وام ودیعه مسکن پرداخت نخواهند کرد.

این مقام مسوول یادآور شد: پیش از اصلاح مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، افراد مشمول دریافت وام ودیعه مسکن ۷۰۰ هزار نفر بودند اما با ۲ مصوبه‌ای که از ستاد کرونا گرفتیم به ۸۲۱ هزار نفر افزایش یافت.

وی درباره این دو مصوبه گفت: نخست اینکه مشاوران املاک برای صدور کد رهگیری پول قابل ملاحظه‌ای طلب می‌کردند که با اتاق اصناف هماهنگ کردیم تا هزینه صدور کد رهگیری ۲۵۰ هزار تومان باشد.

محمودزاده ادامه‌داد: همچنین با مساعدت ستاد ملی کرونا مقرر شد کسانی که فرم «ج» آنان قرمز بوده اما فاقد مسکن و مستاجر هستند هم مشمول دریافت وام ودیعه شوند که در نتیجه ۱۲۰ هزار نفر به آمار مشمولان این تسهیلات افزوده شد.

وی همچنین به ارائه توضیحاتی درباره تفاهمنامه امروز پرداخت و گفت: بر اساس این تفاهمنامه ۲۲۶ هزار راننده در مدت سه سال خانه دار خواهند شد، تسهیلات اعطایی به این پروژه‌ها ۱۰۰ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۸ درصد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان‌کرد: در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم تا این تسهیلات با نرخ سود یارانه‌ای به رانندگان پرداخت شود، همچنین افزایش سقف تسهیلات اعطایی به این پروژه‌ها به ۱۵۰ میلیون تومان در حال طی شدن مراحل نهایی است.

بر اساس این تفاهمنامه که بین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی منعقد شد ۲۲۶ هزار راننده اتوبوس، کامیون و ترانزینی تا سه سال آینده صاحبخانه می‌شوند.

پرداخت وام ودیعه مسکن به مستأجران

وام ودیعه مسکن

مدیر‌کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس آخرین آمار تا هشتم بهمن‌ ۹۹ بیش از ۳.۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن به ۳۴۳هزارو ۴۴۴ نفر پرداخت شده است.

پروانه اصلانی افزود: با توجه به مشکلات ایجادشده برای خانوارها در شرایط اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای بند سه مصوبات پنجاه‌و‌یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی‌، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن­ تا پایان بهمن ۱۳۹۹ تمدید شده است.


کلیک کنید: حال علی انصاریان وخیم است+ جزئیات


 

ستاد ملی کرونا به دلیل مشکلاتی که برای برخی از مستأجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به‌دلیل محدودیت‌ها و خلل در کسب درآمدها پیش آمد، این امکان را فراهم کرد تا متقاضیان مستأجر در شهرهای بزرگ،‌ میانی و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تأمین مسکن مورد نیاز خود اقدام کنند.

رقم وام ودیعه مسکن برای مستأجران تهران

وام ودیعه مسکن

۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلان‌شهرها ۳۰ میلیون تومان و برای شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان است. ‌متقاضیان باید پس از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند و درعین‌حال سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.


کلیک کنید: سحر قریشی فرشته می شود +عکس جذاب


گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار هستند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار