کد خبر : 676 / /
/

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس از ایجاد تقاضا در روش مستقیم فروش سهام عدالت و اختصاص ۵٠ درصد خرید سهام صندوق‌ها به پرتفوى خبر داد که در روزهاى آینده اجرا خواهد شد.

سهام عدالت به روش مستقیم درباره آن تصمیماتی گرفته شده است. صندوق سهامی برای خرید سهام عدالت تشکیل می شود. پرتفوی سهام عدالت  50 درصد از خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری به پرتفوی سهام عدالت اختصاص می یابد. سهام 36 شرکت سهام عدالت در صندوق سرمایه گذاری خریداری می شود. جزئیات بیشتر درباره  سهام عدالت را بخوانید. 

معاون نظارت بر نهادهای مالی بورس از ایجاد تقاضا در روش مستقیم فروش سهام عدالت و اختصاص ۵٠ درصد خرید سهام صندوق‌ها به پرتفوى خبر داد که در روزهاى آینده اجرا خواهد شد.

در مورد سهام عدالت تصمیم گیری می شود

سهام عدالت

محمدرضا معتمد درباره تصمیم شورای‌عالی بورس مبنی بر تشکیل صندوق‌های سهامی برای خرید سهام عدالت از بازار به همفکران گفت: این تصمیم برای ایجاد تقاضا در روش مستقیم فروش سهام عدالت گرفته شده که قرار است در روزهاى آینده به مرحله اجرا برسد.

وی به تصمیم دیگر شورای‌عالی بورس برای تقویت تقاضا در بخش سهام عدالت اشاره کرد و افزود: مقرر شده تا صندوق هاى سرمایه گذارى با درآمد ثابت بطور حتم ۵٠ درصد از خرید سهام این صندوق را به پرتفوى سهام عدالت که شامل ٣٦ شرکت بورسى است، اختصاص دهند. از سوى دیگر نهادهاى مالى درخواست تشکیل صندوقى را دادند تا ضمن قرار دادن منابع در آن صندوق‌ها و تجهیز صندوق، سهام ٣٦ شرکت سهام عدالت را در آن صندوق خریدارى کنند. به این ترتیب که صندوق سهامی ایجاد شود تا منابع آن را نهادهای مالی بازار سرمایه شامل تامین سرمایه‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌های بزرگ تامین و سهام عدالت را خریداری کنند.

فروش سهام عدالت 

سهام عدالت

این مقام مسئول ادامه داد: سرمایه گذارى در این صندوق‌ها آزاد است و افراد عادى هم مى توانند اقدام به سرمایه گذارى در این صندوق‌ها کنند. صندوق هاى سرمایه گذارى از این موضوع استقبال کرده‌اند و در حال تجهیز منابع هستند تا تقاضاها را براى خرید این سهام قرار دهند. پرتفوی سهام عدالت از نمادهای ارزشمند بازار سرمایه تشکیل شده که همیشه در بلند مدت بازدهی‌های مطلوبی به همراه داشته است.

معتمد عنوان کرد: این عوامل باعث مى شود تا کل تقاضاهای موجود در بازار براى سهام عدالت به فروش برسد و کل این سهام را از طریق نهادهاى مالى و صندوق هاى سرمایه گذارى به فروش برسانیم. فروش سهام عدالت از چند وقت گذشته متوقف شده اما تقاضاها در حال جمع آورى هستند و در طول روزهاى آینده از طریق نهادهاى مالى و صندوق سرمایه گذارى به فروش خواهند رسید. نمى توان زمان مشخصى را براى اجرایی شدن این پروژه اعلام کرد اما طى روزهاى آینده ساز و کار دقیق آن مشخص و در نهایت اجرایى خواهد شد.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار