کد خبر : 805 / /
/

شرکت سایپا در اطلاعیه ای از آغاز پیش فروش شاهین و ۸ محصول دیگر این شرکت شامل پنج مدل سواری و سه مدل وانت با موعد تحویل یکساله از امروز دو شنبه ۸ دی ماه ۹۹ خبر داد.

شرکت سایپا در اطلاعیه ای از آغاز پیش فروش شاهین و ۸ محصول دیگر این شرکت شامل پنج مدل سواری و سه مدل وانت با موعد تحویل یکساله از امروز دو شنبه ۸ دی ماه ۹۹ خبر داد.

پیش فروش جدید محصولات سایپا در حالی از امروز دوشنبه هشتم دیماه ۱۳۹۹ آغاز می شود که این پیش فروش برخلاف رویه مورد استقبال بازار به صورت فروش فوق العاده و با موعد تحویل کوتاه مدت – حداکثر ۹۰ روزه نیست بلکه خودروهای موجود در این پیش فروش یکسال دیگر به خریداران تحویل می شود.

شاهین آذرماه ۱۴۰۰ به قیمت روز به مشتریان تحویل می شود

خودرو سایپا

در این نوبت شرکت سایپا پیش فروش شاهین را در جدول پیش فروش های خود گنجانیده است و برای این خودرو مبلغ ۱۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به عنوان پیش پرداخت درنظر گرفته است. قیمت مصوب این خودرو توسط شورای رقابت در حال حاضر حدود ۲۳۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده است اما پیش خریدکنندگان یکسال دیگر لزوما این خودرو را به قیمت مذکور تحویل نخواهند گرفت و در قرارداد آنها قید می شود قیمت خودرو توسط شرکت سایپا بر اساس نرخ مصوب کارخانه در زمان تحویل محاسبه می شود.

علاوه بر پیش فروش شاهین ، پنج مدل سواری دیگر از محصولات سایپا شامل ساینا دنده ای، کوییک دنده ای، تیبا صندوق دار، تیبا ۲، کوییک R نیز در این نوبت از پیش فروش محصولات سایپا به چشم می خورد که مبالغ پیش پرداخت در نظر گرفته برای هر یک از این خودروها به شرح ذیل است؛

پیش پرداخت تیبا صندوق دار  ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت تیبا ۲      ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت ساینا دنده ای    ۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت کوئیک دنده ای   ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت کوئیک آر     ۶۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

پیش خرید کنندگان بر سر دو راهی

پیش فروش سایپا

پیش فروش این سواری ها در حالی صورت می گیرد که مشخص نیست قیمت مصوب کارخانه ای این خودروها در یکسال آینده یعنی تاریخ تحویل – آذرماه ۱۴۰۰ – چه تناسبی با قیمت بازار آنها داشته باشد. در حال حاضر نیز پیش خرید کنندگان خودروهای کوییک در ماه های ابتدایی سالجاری نسبت به قیمت گذاری این خودرو معترض هستند چرا که قیمت کارخانه ای این خودرو در حال حاضر ۱۳۶ میلیون تومان است که تفاوت چندانی با قیمت بازار ندارد و این درحالیست که آنها مدتها پول خود را به عنوان پیش پرداخت به حساب سایپا واریز کرده اند. در مورد خودروی شاهین نیز این انتقاد از سوی پیش خریدکنندگانی که این خودرو را در اولین فراخوان پیش خرید کرده اند وجود دارد چرا که آنها نیز به قیمت گذاری ۲۳۶ میلیونی این خودرو اعتراض دارند.

سایپا در این نوبت از پیش فروش محصولات خود به پیش فروش ۳ مدل وانت نیز اقدام کرده است که دو مدل از آنها را – نیسان وانت ها – در بهار سال آینده به مشتریان تحویل می دهد. پراید وانت و دو مدل نیسان وانت قرار است در این پیش فروش به مشتریان فروخته شود و این درحالیست که اخیرا سازمان محیط زیست و پلیس راهور اعلام کردند نیسان وانت ها از سال آینده شماره گذاری نمی شوند و دیگر نباید تولید شوند چرا که استانداردهای لازم برای تولید در کشور را ندارند. مشخص نیست سایپا که هنوز از تحویل نیسان وانت هایی که قبلا پیش فروش کرده ، به دلیل معضل شماره گذاری خودداری می کند، چگونه دوباره در این نوبت از پیش فروش این خودروها را نیز در لیست پیش فروش گنجانده است.

پیش فروش سایپا

پیش پرداخت وانت ها چقدر است؟

پیش پرداخت های در نظر گرفته شده برای پیش فروش این سه مدل وانت به شرح ذیل است؛

پیش پرداخت وانت پراید(سایپا ۱۵۱)    ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت وانت نیسان تک سوز آپشنال  ۹۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

پیش پرداخت وانت نیسان دوگانه سوز    ۱۰۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

منبع: کاماپرس

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار