کد خبر : 18144 / /
/

 

 

هنگامی که از زمان ساخت ساختمان چندسالی می گذرد درواقع ساختمان طی این سال ها با عوامل بیرونی و درونی مختلفی رو به رو شده است که روی آن تاثیراتی گذاشته اند . از جمله ی این عوامل می توان به باران و برف ، تابش نور خورشید ، زلزله ، رفت و آمد افراد و ... اشاره نمود . هر کدام از این موارد می تواند اثرات مخربی روی ساختمان داشته باشد که ظاهر بیرونی ، سازه و یا درون یک ساختمان را دچار آسیب کند . با توجه به اینکه هزینه ی خرید یک ساختمان جدید و استفاده از آن بسیار بالا می باشد و به صرفه نیست که هر چند سال یکبار این کار انجام شود و از طرفی نمی توان درون یک ساختمان که دارای آسیب هایی می باشد زندگی نمود یا به کار پرداخت ، افراد به بازسازی ساختمان روی می آورند . درواقع با بازسازی ساختمان می توان ساختمان را نسبت به گذشته مستحکم تر نمود و باعث امروزی و زیباتر شدن ظاهر آن شد . این موارد روی ارزش اقتصادی ساختمان نیز تاثیر می گذارد و باعث بالا رفتن ارزش آن و همچنین تامین بیشتر نیازها و رفاه افراد داخل ساختمان می شود .

بازسازی ساختمان قدیمی و بازسازی منزل با قیمت مناسب و تضمین در اجرا : 09125754921

بازسازی نما

نما را می توان پوسته ی بیرونی یک ساختمان دانست . با توجه به این که تمامی افراد اولین برداشت و مواجهه ای که با یک ساختمان دارند با دیدن نمای آن می باشد می توان گفت نما دارای اهمیت و ارزش زیادی می باشد و باید به چگونگی آن توجه نشان داد . سال های مختلف ترندهای مختلفی برای طراحی نما وجود دارد و ممکن نمایی که ده سال بیش جز بهترین نماها بوده است امروزه قدیمی شمرده شده و ارزشی نداشته باشد . به همین دلیل می توان به بازسازی نما روی آورد و آن را با ترفندهایی مانند نمای امروزی و مدرن نمود . از طرفی نما در گذر زمان نیز بر اثر مواجهه با نور خورشید و باران و ... دچار آسیب هایی می شود که از کیفیت آن می کاهد و به همین دلیل با بازسازی نمای ساختمان می توان این ایرادات را رفع نمود . رفع این ایرادها هم روی زیبایی ساختمان و هم امنیت ساکنین و افراد بیرون ساختمان تاثیر مثبت می گذارد .

جهت مشاهده نمونه کارها به سایت hiradana.com   مراجعه کنید .

نکات قابل اهمیت در بازسازی ساختمان و نما

  • توجه به بافت منطقه

یکی از نکاتی که در بازسازی ساختمان به ویژه بازسازی نما اهمیت زیادی ارد توجه به بافت منطقه است . گاهی بعضی از مناطق مجوز ساخت نماهای به خصوصی را نداشته و باید با توجه به قوانین شهرداری نماهایی در آن مناطق ساخته شوند که مطابق با بافت بوده تا جلوه ی بصری و ارزش آن بافت خدشه دار نشود . به همین دلیل باید حتما از افرادی برای بازسازی ساختمان کمک گرفته شود که به این قوانین آگاه بوده و بتوانند با توجه به همین قوانین و شرایط بهترین و مناسب ترین نما را برای ساختمان طراحی نموده و به اجرا در بیاورند . در این صورت میزان رضایت نهایی کارفرما نیز بیشتر خواهد شد و ساختمان در کنار دیگر ساختمان ها هماهنگ و زیبا بنظر خواهد رسید .

2

بهترین شرکت بازسازی ساختمان در ایران با خدمات صفر تا صدی از طراحی تا اجرا : 09125754921

  • توجه به بودجه ی کافرما

یکی از نکاتی که برای بازسازی ساختمان باید به آن اهمیت زیادی داده شود و از همان ابتدا مورد بررسی قرار بگیرد بودجه ای است که کارفرما می تواند صرف عملیات بازسازی نماید . درواقع این بودجه می تواند محدودیت فعالیت های شما و کارهایی که قرار است انجام دهید و تغییرات را تحت تاثیر قرار دهد . به هیمن دلیل بهتر است که از همان ابتدا این بودجه مشخص شده و برای انجام فعالیت های لازمه ی مختلف تقسیم شود تا در نهایت بتوان به تمام کارها با همان بودجه رسیدگی نمود . این بررسی و برنامه ریزی باعث می شود تا در هزینه ها صرفه جویی شده و از هدر رفتن پول جلوگیری شود .

  • توجه به کاربری ساختمان

کاربری ساختمان روی چگونگی پلان و نمای آن تاثیر زیادی می گذارد به همین دلیل هنگام بازسازی نیز باید به این مورد اهمیت داده شود . از طرفی ممکن است ساختمان به دلیل تغییر کاربری به بازسازی نیاز داشته باشد به همین دلیل لازم است که این مورد حتما مورد توجه قرار بگیرد . برای مثال اگر یک ساختمان مسکونی به ساختمان اداری بخواهد تغییر کاربری دهد باید در پلان و نمای آن تغییراتی ایجاد شود تا هویت آن با ظاهر آن همخوانی داشته باشد .

  • توجه به دلیل بازسازی

همانطور که پیش تر نیز گفته شد ساختمان می تواند به دلایل متعددی نیاز به بازسازی پیدا کد . از جمله ی این دلایل می توان به ایجاد تنوع ، آسیب دیدن ساختمان بر اثر گذر زمان ، تغییر کاربری و ... اشاره نمود . هر کدام از این دلایل روش های مختلفی برای بازسازی دارد و هر کدام از این روش ها نیز وقت و هزینه ی متفاوتی را به کارفرما تحمیل می نماید . به همین علت حتما باید کارشناسان مربوطه ساختمان را بررسی نموده و با مشورت با کارفرما علت بازسازی را پیدا نموده و سپس اقدامات لازمه انجام شود . در این صورت هم در وقت و هم در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد و نتیجه ی نهایی نیز رضایت بخش تر خواهد بود . 

  • و ...

روش های نوین برای بازسازی ساختمان

  • بازسازی آرتیستیک

بازسازی آرتیستیک درواقع به این صورت است که زمانی که پروژه به مهندس مربوطه سپرده می شود او حق این را دارد که بتواند هر گونه تغییراتی با توجه به نیاز پروژه را در ساختمان ایجاد نماید . یعنی اگر نیاز است متریال ها تغییر کنند و یا فضایی به ساختمان اضافه شود یا فضایی حذف شود او می تواند این کار را انجام دهد . درواقع این روش از بازسازی نشان دهنده ی اعتماد کامل کارفرما به مهندس و کارشناس مربوطه می باشد و می داند که نتیجه در هرصورت رضایت بخش خواهد بود . برای این کار لازم است که مهندسین نسبت به پروژه و نیازهای کارفرما و ساختمان آگاهی لازم داشته باشند به همین علت قبل از انجام هر گونه فعالیت و اقدامی باید به بررسی موارد مختلفی بپردازند .

  • بازسازی آناستیلوز

بازسازی آناستیلوز را می توان دقیقا برعکس روش آرتیستیک دانست . در این روش نباید هیچگونه تغییری در ساختمان ایجاد شود و تنها ایرادات و آسیب هایی که بافت ساختمان وارد شده باید رفع شوند . از این روش بازسازی اصولا برای ساختمان های با ارزش از نظر معماری و تاریخی استفاده می شود . چرا که بافت این ساختمان ها و چگونگی جزییات آن ها دارای اهمیت بوده و اگر دستخوش تغییر شوند به آن ها درواقع آسیب جدیدی وارد خواهد شد . به همین دلیل مهندسین تلاش می کنند تا در عین رفع تمامی ایرادات به ظاهر آن هیچ خدشه ای وارد نکرده و آن را دقیقا مانند شکل اولیه تحویل دهند .

  • بازسازی آرکنولوژیک

روش آرکنولوژیک را می توان روشی دانست که انجام آن حتما نیاز به متخصصینی حرفه ای دارد چرا که نیاز به دقت زیادی داشته و باید مراحل مختلف آن به ترتیب صورت بگیرند تا نتیجه رضایت بخش باشد . این نوع از بازسازی دارای اهداف مختلفی می باشد که از جمله ی این اهداف می توان به مقاوم تر کردن ساختمان ، رفع آسیب های ظاهری ساختمان و درست نمودن جزییات مختلف مربوط به ساختمان ، محکم کردن متریال های نما و رفع ایرات پی و ایرات سازه ای ساختمان و ... اشاره نمود . 

3

کلام آخر

شرکت معماری و بازسازی ساختمان هیرادانا با داشتن مهندسین و کارشناسانی خبره توانایی انجام پروژه های مختلف در زمینه بازسازی منزل ، بازسازی ساختمان ، بازسازی نما و ... را دارد و شما می توانید از مشاره ی این کارشناسان بهره مند شده و با خیالی راحت پروژه ی خود را به آن ها بسپارید . از طریق شماره 09125754921 جهت مشاوره حضوری و آنلاین با هیرادانا در تماس باشید تا پروژه ای بی نقص و متناسب با رویاهایتان تحویل بگیرید . از طریق سایت هیرادانا به آدرس www.hiradana.com  از پروژه های هیرادانا بازدید فرمایید . .

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.