کد خبر : 18912 / /
/

 

چکیده : در این مطلب در رابطه با ابزار دقیق توضیحات اولیه ای را ارائه داده ایم و دسته های اصلی محصولات ابزار دقیق را معرفی کرده ایم. همینطور مجموعه ابزار دقیق هیبو را هم معرفی کرده ایم.

اگر بخواهیم به صورت ساده و خلاصه ابزار دقیق را معرفی کنیم، همانطور که از معنی کلمه آن برمی آید، به قطعات، دستگاه ها و ابزار هایی که جهت اندازه گیری (و دقت) مواردی مانند فشار، دما و ... هستند، ابزار دقیق گفته میشود. اما این فقط یک تعریف ساده از ابزار دقیق بود. در ادامه این مطلب موارد و اطلاعات بیشتری از این حوزه دریافت خواهید کرد.

استفاده از تجهیزات ابزار دقیق چگونه میتواند مفید واقع شود؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی میتوان گفت که تقریبا در همه صنایع، کار ساده تر شده است. امروزه دستگاه و ماشین آلاتی را در صنایع مختلف میبینیم که اگر 10 سال پیش وجود داشتند شاید باور نمیکردیم. مهمترین اهداف  این ماشین ها، تسریع نمودن کار انسان و به حداقل رساندن خطای انسانی است.

میتوان گفت که خرید ابزار دقیق از ملزومات یک کارخانه صنعتی است. تجهیزات ابزار دقیق میتوانند از بالا رفتن دما یا فشار، از آسیب به قطعات جلوگیری کنند و همینطور از عملکرد صحیح یک سیستم اطمینان حاصل کنند. این تنها 2 مورد از فواید استفاده از ابزار دقیق در سیستم ها و کارخانه هاست.

معرفی یکی از بهترین مجموعه های فعال در زمینه ابزار دقیق: هیبو!

شرکت ابزار دقیق هیبو، از سال های گذشته فعالیت خود را در زمینه ابزار دقیق آغاز کرده است. این مجموعه، وارد کننده ابزار دقیق از بهترین برند های تولید کننده ابزار دقیق است و نمایندگی آنها را در ایران داراست. ابزار دقیق اندرس هاوزر، ابزار دقیق زیمنس، ابزار دقیق یوکوگاوا، ابزار دقیق روزمونت، ابزار دقیق وگا، ابزار دقیق فیشر، ابزار دقیق ای بی بی و ... از برند های معتبر در این زمینه اند که مجموعه هیبو اقدام به واردات آن کرده است.

از دیگر مجموعه ها و فروشگاه های ابزار دقیق، میتوان علاوه بر مجموعه هیبو؛ فامکو، آژمان، تجهیز صنعت، نماتک هم نام برد که مجموعه های معتبری در این زمینه میباشند.

خدمات و تجهیزات ابزار دقیق هیبو شامل چه مواردی است؟

همانطور که گفته شد، شرکت ابزار دقیق هیبو در زمینه فروش انواع تجهیزات ابزار دقیق از برند های معتبر جهانی فعالیت میکند. در ادامه به جزئیات دسته های ابزار دقیق مجموعه هیبو میپردازیم.

1-  سطح سنج یا لول متر

از مجموعه ابزار های لازم جهت اندازه گیری سیالات درون مخازن، سطح سنج است. همانطور که از نام سطح سنج برمی آید، جهت اندازه گیری سطح (مایع و جامد) از آن استفاده میشود.

اهمیت استفاده از ابزار سطح سنج یا لول متر این است که چون این ابزار سطح را اندازه گیری میکند، درصورتی که مواد (مایع یا جامد) از سطح استاندارد فراتر بروند، باعث ایجاد خسارات و صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

2- دبی سنج، فلومتر یا جریان سنج

هدف اصلی استفاده از فلومتر، اندازه گیری و محاسبه حجم، جرم یا جریان سیالات است. حال آن که این سیالات میتوانند از انواع مایع یا گاز تشکیل شده باشند.

از کاربرد های اصلی فلومتر، سنجش جریان در مقیاس های بسیار بزرگ مانند رودخانه و در مقیاس های بسیار کوچک مانند لوله، میتوان نام برد.

 3- فشار سنج یا مانومتر

همانطور که از نام این دستگاه و ابزار مشخص است، فشار سیالات را اندازه گیری میکند. معمولا فشار سنج های صنعتی در صنایعی مانند: پتروشیمی، نیروگاه ها، نفت و گاز و ... مورد استفاده قرار میگیرند.

بهترین مدل های فشارسنج صنعتی یا همان مانومتر، مدل هایی هستند که اولا از کیفیت بالایی برخوردار باشند و دوما با سرعت و دقت مناسبی کار سنجش فشار را انجام دهند.

4- آنالایزر (آنالایزر های صنعتی)

کار این دستگاه آنالیز کردن ماده هاست. به اینصورت که میزان و خالصیت یک ماده را از نظر بعد فیزیکی و بعد شیمیایی مورد بررسی قرار میدهد.

آنالایزر ها انواع مختلفی دارند برای مثال آنالایزر اکسیژن، سنج مقدار اکسیژن موجود در مایعات یا گاز ها را انجام میدهد و آنالایزر کلر مقدار کلر را اندازه گیری میکند.

5- دماسنج (دماسنج صنعتی یا ترمومتر)

این دسته محصول هم به اندازه گیری دما در مکان هایی که مورد استفاده قرار میگیرد میپردازد. اصلی ترین قطعه به کار رفته در ترمومتر ها، سنسور دما است. حتما در اوایل شیوع بیماری کوید 19 (کرونا)، دیده اید که دمای افراد را با دستگاهی به صورت آنی اندازه گیری میکردند. این دستگاه ها معمولا با استفاده از مادون قرمز کار میکنند که آنها دماسنج های مادون قرمز گفته میشود.

دسته هایی که در بالا گفته شد، دسته های اصلی ابزار دقیق هستند.اما تعداد این دسته های ابزار دقیق به اینجا محدود نمیشود و بسیار بیشتر از چیزی بود که گفتیم.

اگر مایل هستید که به اطلاعات بیشتر در حوزه ابزار دقیق دسترسی پیدا کنید، پیشنهاد میکنیم که به وبسایت گروه صنعتی و ابزار دقیق هیبو به آدرس زیر مراجعه کنید.

https://hiboco.co

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.