کد خبر : 19602 / /
/

 

قهوه یک نوشیدنی خاص می باشد که بسیاری از افراد امروزه علاقه دارند هر روز صبح آن را مصرف کرده و سپس منزل خود را ترک کنند. اگر شما دستگاه قهوه‌ساز نداشته باشید مجبورید تا هر روز صبح به کافی‌شاپ مراجعه کرده و قهوه مورد نیاز خود را سفارش دهید که در ادامه آن مجبورید قهوه خود را در لیوان‌های کاغذی درب دار آزاردهنده میل کنید. بنابراین شما می‌توانید در خانه خود یک قهوه ساز داشته باشید تا بتوانید هر گونه قهوه‌ای که لازم دارید را برای خود دم کرده و از آن استفاده کنید. بنابراین شما نیاز دارید تا یک قهوه‌ساز فوق‌العاده را در منزل خود داشته باشید اما سوال اینجاست که یک قهوه‌ساز خوب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ آیا همه قهوه‌سازها می‌تواند نیاز شما را برطرف کنند یا خیر؟ و از جمله این سوال‌ها که شما می‌توانید هنگام خرید قهوه‌ساز به آن توجه داشته باشید.

 

در یک قهوه ساز به دنبال چه امکاناتی باشیم

هنگام خرید اینترنتی قهوه ‌ساز باید موارد زیادی را در نظر بگیرید اما در اینجا ما نکات بسیاری را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید براساس نیاز خود و همچنین بر اساس اولویت، هزینه و راحتی خود نوع قهوه‌ساز خود را انتخاب کنید.

استفاده راحت

اگر به‌دنبال یک قهوه‌ساز هستید تا بدون دردسر ۱ نوشیدنی عالی را تجربه کنید یا اگر می‌خواهید قهوه‌ای داشته باشید که زمانی‌که از خواب بیدار می‌شوید آن گرم شده باشد، باید ‌بدنبال یک قهوه‌ساز برقی قابل‌ برنامه‌ریزی باشید تا هنگام آماده شدن قهوه هم شما را بیدار کند و هم قهوه مدنظر شما را آماده کرده باشد. قهوه‌سازهای برقی معمولی یا دستی وجود دارد که بیشتر نیاز به‌دقت و توجه داشته دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به قهوه‌سازهای فرنچ پرس، یا موکاکاپ، اسپرسو ساز روی گاز و غیره اشاره کرد که همگی آن‌ها توجه زیاد برای تهیه یک فنجان قهوه را می‌طلبد.

نوع قهوه

نوع قهوه مصرفی شما نیز یکی دیگر از نکاتی است که باید هنگام خرید قهوه‌ساز به آن توجه داشته باشید دستگاه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید بصورت جداگانه هر نوع قهوه‌ای را که بخواهید تهیه کنید همچنین دستگاه‌های هیبریدی دیگری نیز وجود دارد که هر ۲ یا چند نوع قهوه را دم می‌کنند. بنابراین داشتن ۲ نوع دستگاه برای تهیه قهوه فضای زیادی را از خانه اشغال می‌کند اگر ازجمله افرادی هستید که قهوه و اسپرسو مصرف می‌کنید و می‌خواهید هر ۲ را عالی درست کنید دستگاه هیبریدی بهترین انتخاب هستند هم فضای کمتری را اشغال می‌کنند و نسبت به خرید ۲ دستگاه برای تهیه ۲ نوع قهوه یا چند نوع قهوه هزینه کمتری را برای شما متحمل می‌شوند.

حجم قهوه مصرفی

اگر از آن دسته افرادی هستید که قهوه بسیاری مصرف می‌کنید یا کل خانواده شما قهوه مصرف می‌کنند و نیاز دارید تا در ۱ زمان حجم قهوه بالایی را داشته باشید قهوه سازهایی وجود دارند که می‌توانند این نیاز شما را برطرف کند برخی از قهوه‌سازها طیف گسترده‌ای از دمنوش‌ها را ارائه می‌دهند درحالی‌که نمونه‌های محدودتری نیز وجود دارد. قهوه‌سازهای تک فنجانی برای افرادی که به‌تنهایی زندگی می‌کنند یا بقیه افراد قهوه شما را مصرف نمی‌کنند بسیار عالی می‌باشد اما برای تهیه قهوه برای خانواده‌ها دستگاه‌های قهوه‌ساز با حجم بالا بسیار بهتر و گزینه مناسب‌تری هستند قهوه‌سازهای بزرگ دارای برچسب میزان حجم هستند که معمولاً این حجم بین ۱۰ تا ۱۲ فنجان می‌باشد.

زمان سنجی

 برخی از دستگاه‌های قهوه‌ساز وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از زمان‌سنجی آن در تایم مشخصی قهوه خود را مصرف کنید. این دستگاه ‌ها به ۲ نوع تقسیم می‌شوند یک نوع دستگاه‌هایی که شما با استفاده از تنظیمات دستگاه آن را طوری تنظیم کنید تا در زمان مشخص قهوه را تولید و برای شما آماده کند ولی برخی از خانواده‌ها یا افرادی که در میان روز و در زمان‌های نامشخص دوست دارند که قهوه را مصرف بکنند دستگاه هایی نیز وجود دارد که در داخل لوله‌ های خود قهوه را گرم نگه می‌دارد و شما در هر زمانی‌که بخواهید می‌توانید این قهوه را مصرف کنید یکی از معایبی که این نوع دستگاه نسبت‌به دستگاه‌های خودکار دارد این است که حرارت مداوم این لوله‌ها باعث می‌شود تا قهوه مقدار اندکی طعم سوختگی بگیرد که بسیاری از افراد این طعم را دوست ندارد بنابراین قهوه سازهایی که بتواند دست قهوه‌ای شما را در زمان مشخص تهیه و آماده کند بسیار مناسب می‌باشد.

 

گزینه های سفارشی سازی

سفارشی‌سازی دستگاه‌های قهوه‌ساز نیز یکی از نکاتی است که باید هنگام خرید آن به آن توجه داشته باشید دستگاه‌های ساده و قدیمی معمولاً هیچ گزینه‌ای به‌جز افزودن بیشتر یا کمتر تفاله قهوه یا آب ندارند این در حالی است که دستگاه‌های پیچیده‌تر امروز به شما این امکان را می‌دهند تا دمای آب، قدرت دم کردن و نیز اندازه‌های مختلف دم کردن را انتخاب کنید و همچنین نیز این دستگاه‌ها گزینه‌هایی را برای تهیه شکلات داغ، چای و دیگر نوشیدنی‌ها را نیز عرضه می‌کنند. به‌طورکلی، قهوه‌سازهای ساده ارزان‌تر هستند و بی شک استفاده از آن‌ها نیز آسان‌تر است زیرا در این نوع قهوه‌سازها شما تصادفاً نمی‌توانید گزینه‌های اشتباهی را انتخاب کنید که این امکان در دستگاه‌های قهوه‌ساز سفارشی‌سازی نیز بیشتر رخ می‌دهد.

دیگر امکانات

برخی از قهوه‌ سازها گزینه‌هایی را فراتر از دم کردن دارد که شامل گزینه‌هایی برای دم کردن برنامه‌ریزی‌شده در یک زمان خاص، گرم نگه‌داشتن یا خاموش شدن خودکار، دارای یک کراف حرارتی برای گرم نگه‌داشتن قهوه در مدت‌زمان طولانی، برخی از آن‌ها نیز شامل هشدارهای صوتی هنگام دم کردن قهوه نیز هستند و بیشتر مدل‌های برقی دارای چراغ‌های اعلانی هستند که نشان‌دهنده روشن بودن دستگاه، دم کردن قهوه یا اتمام قهوه هستند. این دستگاه‌های قهوه‌ساز سطح بالاتری نیز وجود دارند که ویژگی‌هایی شامل کف کردن شیر، آسیاب کردن دانه قهوه، اعلان‌هایی نیز برای تمیز کردن دستگاه نیز دارند دستگاه‌های قهوه‌ساز هیبریدی بیشترین گزینه‌ها را ارائه می‌دهند و همچنین از کیفیت بالاتری نیز برخوردار هستند.

11

چه قهوه سازی مناسب من است؟

در حالی که قهوه سازهای برقی، راحتی استفاده را ارائه می دهند، ولی فضای دائمی روی میز را اشغال می کنند.  قهوه سازهای دستی، شامل کاپ های قهوه ساز، فرنچ پرس و... ظاهر کوچک تری دارند و می توانند در صورت عدم نیاز در کابینت نگهداری شوند. دستگاه های پرس و فرنچ پرس به آب داغ نیاز دارند، بنابراین باید آن را در یک ظرف جداگانه روی گاز بجوشانید یا یک دمنوش برقی با آب داغ در کنار آن قرار دهید، در حالی که ظرف های اسپرسو روی گاز، درست در ظرف خود می جوشند و دم میکنند. در حالی که استفاده از همه این ها ساده است، اما برای درست کردن قهوه به توجه شما نیز نیاز دارد، بنابراین با قهوه دم کرده از خواب بیدار نخواهید شد. اما بسیاری از علاقه مندان قهوه فرنچ پرس را به قهوه ساز های برقی ترجیح می دهند. بنابراین با توجه به نیاز خود و همچنین می توانید به راحتی قهوه ساز مورد نیاز خود را تهیه کنید.

12

در نهایت

مجموعه صنیع خانی تلاش دارد تا شما را از نکات طلایی که هنگام خرید اینترنتی قهوه ساز باید به آن توجه داشته باشید آشنا کند بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز خود و همچنین میزان بودجه و هزینه خود انواع مختلف قهوه ساز را از مجموعه صنیع خانی خریداری کنید که این اتفاق به راحتی هرچه تمام تر و در سریع ترین زمان ممکن برای شما رخ می دهد.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.