کد خبر : 20162 / /
/

 

تأمین گرمایش گلخانه بصورت یکنواخت با راندمان بالا، علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش عملکرد محصول را نیز در پی خواهد داشت که این امر منجر به افزایش بهره وری انرژی خواهد شد. صرفه جویی در مصرف سوخت، نیاز بسیار کمتر به انرژی، امکان منطقه بندی دمایی، اشغال نشدن فضای کشت، یکنواختی گرمایی در سطح سالن و عدم تجمع گرما در زیر سقف از مهمترین مزایای استفاده از سامانه های هیتر تابشی در گلخانه هاست.

سامانه های گرمایش تابشی با الهام از طبیعت، ابتدا قسمتهایی از گیاه و سطوح گلخانه که در معرض تابش میباشند را گرم می نمایند، سپس هوای محیط گلخانه گرم می شود. در این حالت، تامین گرمایش با استفاده از امواج مادون قرمز، سطح گیاه و ریشه را گرم مینماید.

نصب و استقرار سامانه های تابشی در ارتفاع میباشد. تعداد هیتر مورد نیاز یک سالن گلخانه و میزان ظرفیت حرارتی آنها به مولفه هایی همچون نوع گیاه و دمای مورد نیاز آن و ارتفاع سالن بستگی دارد. مصرف سوخت بخاری تابشی گرماتاب گاز شهری یا گاز مایع میباشد. مصرف برق صرفا به جهت جرقه زدن و عملکرد فن دستگاه گرماتاب جهت خروج محصولات احتراق میباشد. همچنین میتوان با استفاده از ترموستات از یکنواختی دمای محیط گلخانه اطمینان حاصل نمودکه این امر میتواند در صرفه‌جویی مصرف انرژی کمک نماید. ترموستات محیطی موجب میگردد زمانی که سالن گلخانه به دمای مورد نظر رسید، هیتر تابشی گرماتاب را خاموش شده و گاز را مصرف نکند. اگر دمای سالن گلخانه از دمای تنظیم شده بر روی ترموستات کمتر باشد، بخاری تابشی گرماتاب به طوراتوماتیک مجدد شروع به کار مینماید.

فرآیند احتراق در مشعل های سامانه گرمایش تابشی راندمان بالایی دارد و آلودگی آن در مقایسه با حجم هوای سالن ناچیز است، به منظور جلوگیری از انتشار گاز دی اکسید کربنبر حسب ضرورت میتوان از دودکش استفاده نمود.

در نصب و راه اندازی سامانه گرمایش تابشی، توجه به نکات ضروری و توصیه های اعلام شده در دفترچه راهنمای سازنده دستگاه، ضروری میباشد.

جهت خرید هیتر تابشی گرماتاب و مشاوره برای انتخاب مناسب ترین دستگاه برای گلخانه، می توانید از طریق شماره تماس های 09124884905 و 09123639342 با ما در ارتباط باشید. همچنین جهت کسب اطلاعات جامع و مفید در این خصوص میتوانید به وب سایت ما به آدرس garmataaban.com  مراجعه نمایید.

 

13

یکی از موارد مهم در کنترل شرایط محیطی گلخانه ها میزان رطوبت موجود در سالن میباشد. میزان رطوبت در رشد گیاهان در گلخانه تاثیر گذار بوده و یکی از موارد مهم به شمار می‌آید.  نامهای دیگر هیتر تابشی گرماتاب، هیتر سقفی لوله ای گرماتاب، بخاری تابشی گرماتاب، بخاری تشعشعی گرماتاب و بخاری سقفی گرماتاب و سیستم گرمایش تابشی میباشد. مدلهلی مختلف هیترهای تابشی گرماتاب، ساختار تقریبا مشابهی دارند. از فن دستگاه گرماتاب جهت خروج محصولات احتراق و توزیع مناسب دما در طول مسیر لوله های تابشی استفاده میگردد. پیشنهاد میگردد از فن های مناسب به منظور ایجاد چرخش هوای گلخانه و همچنین کاهش آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا  و همچنین جلوگیری از کپک زدگی گیاهان استفاده شود.

 

قیمت هیترهای تابشی گرماتاب گلخانه

 

14

 

یکی از عوامل مهم در انتخاب دستگاه گرمایش تابشی، قیمت آنها میباشد. با توجه به گاز سوز بودن دستگاههای تابشی از دارا بودن نشان ملی استاندارد اطمینان حاصل نمایید. داشتن نشان استاندارد ملی ایران تنها رعایت حداقل های مورد نیاز در ساخت دستگاه تابشی میباشد. کیفیت قطعات مصرفی در قیمت تمام شده دستگاه گاز سوز نقش مهمی دارد. هر چه میزان کیفیت اقلام مصرفی با کیفیت تر و ایمن تر باشد و از تولیدکنندگان معتبر تهیه گردد منجر به افزایش قیمت کالا میشود. اعلام ظرفیت حرارتی دستگاه و راستی آزمایی میزان حرارت تولیدی هیتر و همچنین مصارف انرژی میتواند از موارد مهم در انتخاب یک هیتر تابشی باشد. با توجه به اینکه هیتر های تابشی از نوع کالاهی سرمایه ای میباشد حتما از کیفیت و طول عمر دستگاه اطمینان یابید. این امکان وجود دارد که جهت خرید هیتر تابشی کم مصرف در ابتدا سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهید، اما در طرف مقابل در صورت وجود قطعات با کیفیت و طول عمر دستگاه این اضافه هزینه پرداختی در مدت زمان کوتاهی جبران میگردد.

بخاری تابشی برقی

هیترهای برقی در محیط های مختلف از جمله فضای باز رستوران و ویلاها نصب میگردد. مصرف سوخت هیتر تابشی برقی برق میباشد. از مزایای گسترده بخاری تابشی برقی میتوان به راندمان حرارتی بالا، ظاهری زیبا و شکیل، عدم نیاز به استفاده از دودکش اشاره نمود.

در بخاری برقی تابشی مادون قرمز تامین گرمایش و انتقال حرارت به اشیاء و افراد در مدت زمان کوتاهی پس از روشن شدن دستگاه صورت میپذیرد.

15

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.