کد خبر : 25742 / /
/

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اجرایی شدن سند همکاری 25 ساله با چین در تضعیف، رفع یا بی اثرسازی تحریم های غربی اثرگذار خواهد بود.

 

امروز سه‌شنبه 25 بهمن از موضوعات برنامه رادیویی بررسی اهمیت سفر رئیس جمهور به چین و ابعاد موضوع طرح مولدسازی بود. شهریار حیدری میهمان تلفنی برنامه در همین رابطه گفت: برای اجرایی کردن سند همکاری 25 ساله با چین نیازمند گفتگوها در سطح بالا هستیم.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به چین در شرایط زمانی خوبی تنظیم شد، افزود: در این روزها که غرب به سمت تشدید تحریم ها حرکت می کند، سفر آقای رئیسی به پکن بسیار حائز اهمیت است چراکه چین تنها رقیب جدی آمریکا در دنیای کنونی محسوب می شود. قطعا اجرایی شدن سند همکاری 25 ساله با چین در تضعیف، رفع یا بی اثرسازی تحریم های غربی اثرگذار خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحلیلهای منفی غربگراها درباره سند همکاری 25 ساله با چین یادآور شد: روابط ایران و چین در سطح بالا است اما این مطلوب غرب نیست و سعی دارد با عملیات روانی نگاه مردم ایران را به این همکاری منفی کند. تجربه 8 سال جنگ تحمیلی نشان داد که ایران هیچ گاه یک وجب از خاک خود را به هیچ خارجی نمی فروشد.

وی درباره انتقادها به طرح مولدسازی افزود: در جلسه غیرعلنی مجلس درباره این موضوع بحث شد، هدف از این طرح راه اندازی و فعال کردن پروژه های غیرفعال یا زیان ده به کمک بخش خصوصی و دولتی است. شایعه های مختلفی بود که می خواهند اموال دولتی را به افراد خاص واگذار کنند یا سوءاستفاده هایی به اسم مولدسازی انجام شود اما این طور نیست، در واقع گاهی نظارت آنقدر زیاد است که مانع از اجرای یک طرح می شود، در واقع نگاه آن بود که در اجرای طرح مولدسازی چنین اتفاقی نیفتد.

این نماینده مجلس با اشاره به طی شدن رویه های قانونی در اجرای طرح مولدسازی تأکید کرد: دستگاه های نظارتی و مجلس شورای اسلامی بر اجرای طرح مولدسازی نظارت می کنند تا این طرح به اهدافش که همانا رونق تولید، اشتغال زایی و رونق اقتصاد است برسد بنابراین نظارت به طور مطلق حذف نمی شود. اگر خدای نکرده انحرافی در این مسیر اتفاق بیفتد، قطعا مجلس ورود و با تخلف انجام شده برخورد می کند.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.