کد خبر : 349 / /
/

آغاز سمپوزیوم بین المللی مخابرات با سخنرانی وزیر ارتباطات

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سمپوزیوم بین المللی مخابرات از ۲۵ آذر با سخنرانی وزیر ارتباطات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.وحید یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (IST2020 )، گفت: این سمپوزیوم از 25 تا 27 آذرماه سال جاری به صورت کاملا مجازی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این سمپوزیوم همیشه یک قدم از رویدادهای کشور جلوتر حرکت می کند، افزود: در این سمپوزیوم که از سال 2001 به صورت دوسالانه برگزار می شود رویدادهای روز جهان و آخرین دستاوردهای فناورانه دنیا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی می شود.

سمپوزیوم

یزدانیان با اشاره به اینکه آخرین تحقیقات و دستاوردهای محققان ایرانی در این کنفرانس ارائه می شود، گفت:  107 مقاله به این سمپوزیوم ارسال شد که 53 عنوان از این مقالات مورد قبول کمیته علمی واقع شده و به دلیل شرایط برگزاری سمپوزیوم به صورت مجازی، مقالات در قالب مجموعه ای از نشست ها ارائه می شود.

وی  سمپوزیوم بین المللی مخابرات  را دارای 3 محور اصلی در حوزه نسل های آتی اعلام کرد و افزود: شبکه ها، سامانه ها و فناوری های نسل آتی، خدمات و سرویس های نسل آتی  و تنظیم مقررات در نسل های آتی محورهای اصلی این کنفرانس را تشکیل می دهد.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیشنهاد برگزاری 35 کارگاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد، 5 پیشنهاد برگزاری کارگاه با عنوان های نسل 6G، CDN،  بهداشت بر بستر شبکه های مجازی، تحلیل شبکه های اجتماعی با تمرکز بر استخراج فیک نیوزها و موضوع کارگاه پنجم نیز بلاکچین است که یک روز قبل از شروع رسمی این کنفرانس کارگاه های آن آغاز می شود.

وی از حضور3 سخنران بین المللی در این سمپوزیوم خبر داد و افزود: مدیرگروه مطالعاتی استاندارد ITU، نماینده انجمن بین المللی مهندسین برق و الکترونیک IEEE و مدیر گروه مطالعاتی گروه 17 ITU با تخصص امنیت از سخنرانان بین المللی این سمپوزیوم هستند.

یزدانیان از حضور بیش از 300 نفر از محققان، پژوهشگران، دانشجویان و اساتید دانشگاه در ایران و خارج از کشور در این سمپوزیوم خبر داد و تصریح کرد: افتتاح این سمپوزیوم با سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.

نماینده مردم بروجن در مجلس: وزیر ارتباطات برای عدم انجام کار در ایجاد شبکه ملی اطلاعات باید پاسخگو باشد

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار