کد خبر : 6183 / /
/

یک قبیله عراقی روز یکشنبه تهدید کرد کنسولگری فرانسه در الناصریه مرکز استان ذی قار را به علت اهانت کنسول فرانسوی به این قبیله و دخالت در امور غیر مرتبط با او تعطیل خواهد کرد.

قیصر آل عجیل الحسیناوی شیخ کل عشایر الحسینات در گفت و گو با رسانه های عراقی گفت: کنسول فرانسه در الناصریه نقش نیروهای اشغالگر را در تفرقه بین عشایر استان به ویژه علیه قبیله الحسینات بازی می کند.

 

وی افزود: عادل الکنزاوی کنسول فرانسه در الناصریه بارها در نشست های متعدد گفته است که «قبیله الحسینات اصل و ریشه ای ندارد و صرفا یک تجمع است».

شیخ کل عشیره های الحسینات افزود: کنسول فرانسه همه حد و مرزهای مجاز را در کار خود شکسته و در مساله ای دخالت کرده که به او مطلقا ربطی ندارد.

الحسیناوی گفت که افراد قبیله اش در ۴۸ ساعت آینده تدابیر لازم را در این باره اتخاذ خواهند کرد که از جمله آنها تظاهرات اعتراضی مقابل کنسولگری فرانسه و تعطیلی آن خواهد بود زیرا کنسول هنوز از قبیله الحسینات عذرخواهی نکرده است.

 

«نفس مسیحا» در تلویزیون

وی افزود: قبیله ما تلاش خواهد کرد با سفیر فرانسه در بغداد نیز دیدار و از کنسول به دولت فرانسه از طریق سفیر آن کشور شکایت کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.