کد خبر : 8279 / /
/

برادر رئیس‌جمهور سابق افغانستان در دیدار با اعضای ارشد طالبان، به این گروه پیوست.

برادر رئیس جمهور سابق افغانستان در دیدار با اعضای ارشد طالبان به این گروه پیوست.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حشمت غنی»، برادر «اشرف غنی» رئیس جمهور سابق افغانستان در دیدار با «خلیل‌الرحمان حقانی» عضو ارشد طالبان به این گروه پیوست.

غنی در این دیدار حمایت خویش را از طالبان اعلام کرد.

حقانی پیش از این نیز با شماری از شخصیت‌های سیاسی افغانستان از جمله «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه و «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان دیدار کرده است.

برخی خبرنگاران نزدیک به طالبان از حقانی به عنوان والی طالبان برای کابل نام می‌برند.

وی در دیدار با حقانی، حمایت خود از طالبان را اعلام کرد.

خلیل‌الرحمان عضو شبکه حقانی و مسئول تامین منابع مالی عملیات نظامی و انتحاری طالبان بودکه روز چهارشنبه هفته گذشته پس از ورود به کابل با «عبدالله عبدالله» دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین با شماری از شخصیت‌های سیاسی افغانستان از جمله «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق و «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی افغانستان دیدار کرد.

اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان پس از ورود طالبان به کابل به کشور امارات فرار کرد. 

«اشرف غنی» پس از فرار در ویدئویی درباره این اقدام خود گفت: من در امارات متحده عربی هستم. مسوولان امنیتی به من خبر داده بودند که توطئه جانی در کمینم بوده است و جنگجویان طالبان در اطراف دروازه های ارگ بودند.

وی افزود: یا باید می‌ماندم یا باید می‌رفتم. 

غنی ادامه داد: نمایندگان بین المللی به من گفته بودند که اگر نروی، اوضاع خراب می‌شود و افغانستان مانند سوریه و یمن می‌شود. من مجبور شدم از کشور خارج شوم‌.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.