کد خبر : 10895 / /
/

مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان سینا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا گفت: طی سه هفته ی گذشته تعداد بیماران به میزان قابل توجهی در بیمارستان ما کاهش پیدا کرده است و به نظر می رسد که در سطح شهر نیز این امر کاهش داشته است.

معاون درمان بیمارستان سینا در گفت‌وگو با برنا:

مهدی ابراهیمی گفت: معمولا افرادی که در حال حاضر نیز درگیر کرونا می شوند به صورت خانوادگی این اتفاق برای آن ها می افتد و پدیده گرفتاری خانوادگی همچنان شایع است؛ چرا که انتقال خانوادگی این ویروس بسیار شدت دارد و واریانت قالب ویروس همچنان دلتا است.

مهدی ابراهیمی، معاون درمان بیمارستان سینا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی برنا گفت: طی سه هفته ی گذشته تعداد بیماران به میزان قابل توجهی در بیمارستان ما کاهش پیدا کرده است و به نظر می رسد که در سطح شهر نیز این امر کاهش داشته است.

او با بیان اینکه کاهش پیدا تعداد بیماران به معنای صفر شدن نیست، افزود: قطعا هنوز بیماری وجود دارد و حالت ثابتی گرفته است اما روزانه تعدادی بیمار مراجعه می کنند. البته نسبت به ماه های مهر و شهریور بیماری خیلی کاهش داشته است.

ابراهیمی با اشاره به سن و سال بیماران درگیر کرونا تصریح کرد: تقریبا از همه ی گروه های سنی بیمار در بیمارستان بستری می شوند. در پیک اول و دوم بیشتر افراد مسن در بیمارستان مشاهده می شدند اما در پیک های بعدی با واکسینه شدن افراد مسن، جوانان بیشتر درگیر شدند.

معاون درمان بیمارستان سینا ادامه داد: در حال حاضر هم افراد جوان و هم افراد مسن درگیر بیماری می شوند و اکثر آن ها نیز افرادی هستند که واکسینه نشدند.

او با اشاره به اینکه هم اکنون نیز در برخی از روزها نشانه هایی از افزایش بروز بیماری داریم و در بعضی از روزها تعداد بیماران به طور قابل توجهی نسبت روز های قبل بیشتر می شود، تأکید کرد: معمولا افرادی که در حال حاضر نیز درگیر کرونا می شوند به صورت خانوادگی این اتفاق برای آن ها می افتد و پدیده گرفتاری خانوادگی همچنان شایع است؛ چرا که انتقال خانوادگی این ویروس بسیار شدت دارد و واریانت قالب ویروس همچنان دلتا است.

ابراهیمی گفت: مطالب علمی ضد و نقیض درباره بیماری کرونا همچنان پا برجاست و برخی منابع دارو هایی را رد کردند و در مقابل برخی منابع و مطالعات داروهایی را تأیید می کنند. واقعیت این امر این است که نمی توان به طور قطع گفت کدام دارو موثر است و کدام دارو رد شده است.

معاون درمان بیمارستان سینا ادامه داد: همچنان درمان با داروی های رمدسیویر و داروهای کورتن در اولویت است و همچنان در کشور ما چنین درمانی، بیشترین کاربرد را دارد.

او درباره کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در بیمارستان سینا گفت: از طرفی اگر کووید کمتر شود قطعا بیماری های دیگری که مغفول مانده بودند مراجعات آن ها بیشتر می شود و قطعا نیاز بیشتری خواهند داشت در نتیجه نیروی انسانی جز کمبود اصلی در سیستم های درمانی است وگاه گاهی دارو و تجهیزات نیز به فراخور کم می شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.