کد خبر : 1625 / /
/

اخبار واکسیناسیون | اخبار واکسیناسیون کرونا| واکسیناسیون دانش آموزان| واکسیناسیون معتادان| واکسیناسیون فرهنگیان| واکسیناسیون خبرنگاران

سامانه salamat.gov.ir برای سنین ۵۰ سال به بالا باز شد و این افراد می‌توانند وارد سامانه و نوبت دهی شوند.

واکسیناسیون کرونا برای کاد ر مدارس قرار است انجام شود. واکسیناسیون کرونا برای معلمان و خبرنگاران در حال انجام است.  واکسیناسیون کرونا با افزایش وادات واکسن سرعت می گیرد. واکسیناسیون کرونا تنها راه مقابله با گسترش ویروس کرونا است. آخرین اخبار واکسیناسیون کرونا را در خبر روز دنبال کنید.  

سامانه salamat.gov.ir برای سنین ۵۰ سال به بالا باز شد و این افراد می‌توانند وارد سامانه و نوبت دهی شوند.

افراد متولد ۱۳۵۱ تا ۱۳۶۰ که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان ، قم و هرمزگان هستند و پرونده بهداشت دارند، می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

واکسیناسیون کرونا برای کادر مدارس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمان و سایر کارکنان مدارس و دانشگاه‌ها تا قبل از آغاز مهر به پایان برسد.

واکسیناسیون کرونا

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر محمدمهدی گویا در پاسخ به سوالی مبنی بر صحت و سقم آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت که پوشش واکسیناسیون نوبت اول در ایران را ۱۳ درصد اعلام کرده است، بیان کرد: به نظر می رسد که گزارشی که توسط سازمان جهانی بهداشت اعلام شده است، دقیق نبوده و تا تاریخ ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ (۱۶ اگوست) از حدود ۶۰ میلیون جمعیتی که لازم است برای آنها واکسیناسیون انجام شود، دقیقا ۱۵۴۵۴۳۵۱ نفر نوبت اول و ۴۳۸۱۲۸۸ نفر نیز دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند که اگر جمعیتی از کشور را که باید واکسینه شوند (جمعیت بالای ۱۸ سال) ۶۰ میلیون نفر در نظر بگیریم، این پوشش ۲۵.۷۵ درصد می شود و اگر کل جمعیت کشور را محاسبه کنیم، با بیش از ۸۴ میلیون نفر جمعیت، این درصد ۱۸.۱۸ درصد است و به دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران و منطقه امرو اطلاع داده شده تا گزارش خود را اصلاح کنند.

واکسیناسیون کرونا| ۲۲۰۰۷۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: لازم به ذکر است که تا صبح امروز ۳۰ مرداد، ۱۶۴۷۶۲۵۷ نفر نوبت اول و ۵۵۳۱۲۵۷ دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند. یعنی تاکنون ۲۲۰۰۷۵۱۴ دُز واکسن در کشور تزریق شده است. پوشش فعلی واکسن ۲۷.۴۶ درصد در میان جمعیت بالای ۱۸ سال و در کل کشور ۱۹.۳۸ درصد است. این درحالی است که در شرایط تحریم و دسترسی بسیار محدود به واکسن، این پوشش حاصل شده است.

واکسیناسیون کرونا

تلاش کادر بهداشتی کشور برای واکسیناسیون مردم

گویا اظهار کرد: تمامی کادرهای بهداشتی در طول مدت اخیر هر روز به صورت دو شیفته و در بعضی مناطق به صورت شبانه روزی، عملیات واکسیناسیون را در سراسر کشور حتی در دورافتاده‌ترین نقاط با کمک سایر سازمان‌ها از جمله نیروی مقاومت بسیج و مرکز فوریت‌های پزشکی کشور و … انجام داده‌اند و این حاصل تلاش همگانی در سطح کشور بوده که علیرغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها به انجام رسیده است. نکته جالب توجه روند واکسیناسیون در کشورمان آن بوده که ما پرخطرترین و مسن ترین گروه های جمعیتی و مهمترین مشاغل در معرض خطر را برای واکسیناسیون تحت پوشش قرار داده‌ایم.

تکمیل واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا قبل از مهر

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمین و سایر کارکنان مدارس تا قبل از آغاز مهر و سال تحصیلی جدید، به پایان برسد، در مورد اساتید دانشگاه ها نیز به همین منوال خواهد بود و امیدواریم سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر بیشتری آغاز شود.

واکسیناسیون دانش‌آموزان پرخطر در حال بررسی است

گویا در پایان تاکید کرد: تیم‌های کارشناسی درحال بررسی واکسیناسیون دانش آموزان دارای بیماری‌های زمینه‌ای و پرخطر و انتخاب مناسب‌ترین واکسن برای آنها هستند. در کنار اینها واکسیناسیون گروه های متعددی از مشاغل پرخطر نیز در دست انجام است.

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا ایران ۲۹ مرداد

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تا امروز _ جمعه ۲۹ مردادماه_ مجموعاً ۱۶ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۳۳۱ نفر دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

تا امروز پنج میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۴۸ نفر دوز دوم واکسن را نیز دریافت کرده‌اند.

با احتساب این تعداد مجموع دوزهای واکسن تزریق شده در کشور به شمار ۲۱ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۷۹ مورد رسید.

جزئیات واکسیناسیون کارگران

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران از راه اندازی پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

امید ساعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با ابلاغ مدیرعامل سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران در روز ملی حمایت از صنایع کوچک مبنی بر صیانت از سلامت قشر کارگر و شاغلان کارخانجات و واحدهای تولیدی، پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور راه اندازی شد. با پیگیری شرکت شهرک‌های صنعتی، تشکل‌های بخش خصوصی و شرکت‌های خدماتی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها، تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم برای واکسیناسیون بخش تولید در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان‌ها قرار گرفت تا واکسیناسیون کارگران و شاغلان واحدهای صنعتی و تولیدی کشور سرعت گیرد.

وی با بیان اینکه روند راه اندازی پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از رشد خوبی برخوردار است، اظهار امیدواری کرد با همکاری قرارگاه‌های عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان‌ها، جامعه هدف بیشتری از بخش تولید زیر پوشش طرح ملی واکسیناسیون قرار گیرند.

واکسن کارگران رایگان است

ساعی با بیان اینکه هزینه دریافت واکسن برای تمامی کارگران و شاغلان کارخانجات و واحدهای تولیدی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور رایگان است، تصریح کرد: گروه‌های سنی اعلام شده در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به‌علاوه افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و جانبازان می‌توانند با مراجعه به مراکز تعیین شده در این مناطق، واکسن مورد نظر خود را انتخاب و دریافت کنند.

در خراسان رضوی کارگران متولد ۶۰ به بالا واکسینه می‌شوند

به گفته وی با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی با دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی برخی استان‌ها، از جمله خراسان رضوی که در پنجمین موج طغیان ویروس کرونا از شرایط حادی برخوردار است، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتی و تولیدی متولد سال ۱۳۶۰ و قبل از آن زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ‌اکنون متولدان سال ۱۳۴۷ و قبل از آن در سراسر کشور و همچنین متولدان ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۷ که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت‌ نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۹۶۰ هزار نفر از شاغلان ۴۸ هزار واحد تولیدی مستقر در ۸۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی با وجود مشکلات ناشی از تداوم همه گیری ویروس کرونا و اعلام برخی محدودیت‌ها و تعطیلی‌های سراسری در کشور طی ۱۷ ماه گذشته، همچنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به تولید و تأمین نیاز بازارهای داخلی و خارجی اشتغال دارند.

وی در پایان با اعلام حمایت سازمان متبوع خود از روند تسهیل و رفع موانع تولید صنایع کوچک‌ و متوسط در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و ضمن قدردانی از فداکاری‌ها و ایثارگری‌های کارگران و سربازان خط مقدم جبهه تولید و استقلال اقتصادی کشور، بر افزایش ضریب سلامت و امنیت شغلی کارگران و ارتقاء رضایتمندی آنان با همکاری دولت و کارفرمایان به منظور تحقق رونق و جهش تولید تأکید کرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و ۳۱ شرکت‌ استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۱۰۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و ۸۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۴۰ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۳ هزار و ۹۲۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۸ هزار و ۱۲ واحد صنعتی و ٣١٤٥ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۶۲ هزار و ۲۴۳ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.