کد خبر : 667 / /
/

اخبار کرونا| آمار کرونا| آمار کرونای دلتا در ایران| کرونای دلتا چگونه درمان می شود؟| کرونا در پایتخت| آمار کرونا در ایران

ریاضی گفت: ترس و اضطراب باعث کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود و این موضوع در بیماری کرونا بسیار خطرناک است.

کرونای دلتا گونه جهش یافته ویروس کرونا است. کرونای دلتا جان بسیاری از افراد را در چند  هفته گذشته در ایران گرفته است. کرونای دلتا کودکان را هم درگیر می کند.  کرونای دلتا اولین بار در هند جهش یافت. جدیدترین اخبار درباره کرونای دلتا را در خبر روز دنبال کنید.

ترسوها زودتر کرونا می‌گیرند

ریاضی گفت: ترس و اضطراب باعث کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود و این موضوع در بیماری کرونا بسیار خطرناک است.


کلیک کنید: عکس مهمانی خصوصی مهران غفوریان لو رفت


 

 غلامحسین ریاضی، پژوهشگر موسسه بیوشیمی و بیوفیزیک اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که با بیمار شدن ما همراه است، خودِ بیماری نیست و در واقع ترس زیاد از بیماری محسوب می‌شود. البته بیماری ترسناک است، اما ترس بیش از حد از بیماری بسیار آسیب زاست.

او افزود: در واقع ترس بیش از حد باعث می‌شود سطح ایمنی بدن به طور کامل کاهش پیدا کند و بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان ناشی از کاهش سطح ایمنی بدن ایجاد می‌شوند.

ریاضی بیان کرد: به قدری موضوع بیماری کرونا بزرگ شده که بیماری‌هایی مانند سرطانی فراموش شده است. در واقع تنش فکری ایجاد شده در بین مردم، سطح ایمنی بدن افراد را کاهش داده و مغز در برابر این تنش مواردی مانند بی حوصلگی، عدم تمایل به کار، ضعف و عصبانیت را تجربه می‌کند.

پژوهشگر موسسه بیوشیمی و بیوفیزیک تصریح کرد: ستاد ملی مقابله کرونا باید در اولویت برنامه‌های خود، تدبیری برای کنترل جامعه از لحاظ روحی داشته باشد تا بتوانیم این میزان نگرانی در بین مردم را کاهش دهیم.

علایم کرونای دلتا در کودکان

بسیاری والدین نسبت به علائم کرونا در کودکان و نوجوانان بی تفاوت هستند و این درحالی است که بیماری می تواند برای آنها خطرناک و عارضه آفرین شود.

کرونای دلتا /  ایمن نگه داشتن بچه ها از جدیدترین نوع COVID-19 ( کرونای دلتا) از دغدغه تیم های پزشکی و والدین در این روزها است.والدین برای محافظت از فرزندان خود در برابر این تهدید همه گیر بخصوص کرونای دلتا که بسیار مسری تر است چه می توانند بکنند؟ متخصص بیماری های عفونی اطفال راهکارهای مختلفی برای محافظت کودکان در برابر کرونای دلتا را در جهان مکرر اعلام می کنند زیرا کرونای دلتا جوانان و کودکان و نوجوانان را بیشتر مورد حمله قرار داده است.

کرونای دلتا

نوع دلتا بسیار عفونی و مسری بوده است." "انتقال آن بسیار ساده تر از انواع قبلی است که ما دیده ایم.در حال حاضر ، ما اطلاعات دقیقی نداریم که میزان علائم دلتا در کودکان را نشان دهد. با این حال آمارها نشان می دهد که ابتلا کودکان به این نوع کرونا  به طور پیوسته در سراسر کشور افزایش یافته است.

کرونای دلتا| زمان مراجعه به پزشک

علائم در کودکان بیشتر  سرفه ، عطسه ، آبریزش بینی ، ناراحتی معده ، سردرد و خستگی است . به طور کل بستری کودکان به دلیل ابتلا به کرونای دلتا در سراسر جهان افزایش یافته است .والدین بلافاصله با مشاهده علائم تنفسی در کودکان باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر کیقباد قدیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا در کودکان و نوزادان گفت: در موج جدید کرونا که از نوع سویه "دلتا" است، تعداد کودکان مبتلا در حال افزایش است.

وی افزود: سویه جدید بیش از سویه های قبلی کودکان و نوزادان را درگیر می کند و نیاز است والدین مراقبت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

قدیری با اشاره به تنوع علائم کرونای دلتا در کودکان گفت: این علائم شامل علائم سرماخوردگی مانند تب، گلودرد و آبریزش بینی و نیز علائم مشابه مسمومیت از جمله دل درد و اسهال و استفراغ است.

وی افزود: عمده علائم در حال حاضر بصورت علائم گوارشی است و والدین باید هوشیاری بالایی نسبت به شناسایی این علائم داشته باشند.

کرونای دلتا| افزایش ابتلای کودکان

این فوق تخصص عفونی کودکان به افزایش عوارض ناشی از بیماری کرونا در کودکان هم اشاره کرد و افزود: در موج جدید کرونا در کنار افزایش مبتلایان، شاهد افزایش عوارض ناشی از این بیماری هم در کودکان هستیم که عمده این عوارض به شکل سندرم التهابی شامل بروز تب و دل درد و ... خود را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: فرق این عوارض با علائم در این است که علائم در زمان حضور ویروس در بدن خود را نشان می دهد، اما عوارض سندرم التهابی زمانی که کودک بطور کامل بهبود یافته و ویروسی در بدن او نیست، ظهور پیدا می کند.

قدیری افزود: متاسفانه در دسته ای از این کودکان این عوارض به شکل بیماریهای قلبی خود را نشان می دهد که خطرناک است.

کرونای دلتا

وی افزود: این عوارض به دلیل شروع درمان دیرهنگام این کودکان ایجاد می شود و این امر ناشی از مراجعه دیرهنگام این کودکان به پزشک است.

قدیری تصریح کرد: بسیاری والدین نسبت به علائم کرونا در کودکان و نوجوانان بی تفاوت هستند و این درحالی است که بیماری می تواند برای آنها خطرناک و عارضه آفرین شود.

این فوق تخصص عفونی کودکان تصریح کرد: با توجه به این شرایط نیاز است والدین نسبت به شناسایی علائم کرونا در کودکان خود حساسیت بالایی داشته باشند.

وی افزود: از طرفی والدین باید از کودکان خود مراقبت بیشتری کرده و استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را به آنها یاد بدهند.

قدیری خاطرنشان کرد: هنوز واکسنی برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال وجود ندارد و نیاز است این قشر از جامعه نکات مربوط به پیشگیری را بطور دقیق‌تری رعایت کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.