کد خبر : 8256 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار مرگ و میر کرونایی

​معاون درمان وزیر بهداشت گفت:حدود ۵۰ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم و حدود ۵۰ هزار بیمار کرونا یی در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود ۳۰ هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

قاسم جان‌بابایی ظهر امروز در بازدید از مراکز درمان گلستان به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به روند ثبات بستری در چند روز گذشته در استان گلستان، اظهار داشت: هر چند قضاوت درباره روند کاهشی ابتلا زود است اما در چند روز گذشته شاهد ثبات بوده‌ایم هر چند این روزها حدود 50 هزار بیمار در مراکز درمانی کشور بستری هستند و حدود 30 هزار نفر هم خدمات سرپایی دریافت می‌کنند.

وضعیت سیاه کرونا در ایران

وی تصریح کرد: در برخی استان‌ها همچنان روند ابتلا افزایشی است از جمله این استان‌ها اصفهان، فارس و خراسان رضوی است و بقیه استان‌ها تقریباً روند ابتلا به یک ثبات نسبی رسیده است.

کرونا

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در بحث زیرساختی تلاش می کنیم تا مشکل کمتری داشته باشیم، افزود: در چند روز گذشته با کمک دولت، بنیاد مستضعفان ،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌رسان مشکل کمتری را شاهد بودیم.

جان بابایی تاکید کرد: امیدواریم تا هفته آینده با کمک‌های بیشتر روند بهتری را شاهد باشیم.

با درخواست مجمع نمایندگان استان گلستان ، شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و تعدادی از اعضای کمیسیون برای بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی و بررسی مشکلات دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان امروز جمعه (29 مرداد ) به استان گلستان آمدند.

اعضای این کمیسیون در سفر یک روزه از هر حوزه انتخابیه به نمایندگی از یک بیمارستان بازدید می کنند اما در جمع بندی نهایی مشکلات همه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی استان خصوصاً مواردی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با بیماری کرونا مرتبط‌اند، لحاظ خواهد شد.

گلستان در وضعیت فوق بحرانی کرونا قرار دارد و هم اکنون هزار و 899 بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند .

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.