کد خبر : 8274 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار کرونا در ایران

سعید نمکی به لزوم همکاری همه نهاد ها در کنترل کرونا تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت به تنهایی توان کنترل کرونا را ندارد.

شیوع نوع جهش یافته کرونا به نام دلتا کرونا باعث آغاز پیک پنجم کرونا در کشور شده است. متخصصان بهداشت و درمان در کشور معتقدند که کرونا با تلاش وزارت بهداشت کنترل نخواهد شد. برای مهار کرونا نیازمند تلاش همه جانبه نهادها هستیم.

وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در ایران گفت

وزیر بهداشت گفت: دو عامل در افزایش روند اپیدمی نقش دارند و برای مقابله با فراگیری باید هر دو عامل مدیریت و سیاستگذاری‌ها و همچنین رفتارهای مردم و شیوه زندگی را در نظر بگیریم.

وی افزود: به دلیل اقدامات و مداخلات دیر هنگام در مقابله با بیماری، روند فعلی بیماری در کشور مناسب نیست.

سوری گفت: موج اخیر فراگیری کرونا از غرب هرمزگان آغاز شد و به دلیل تأخیر در مقابله و کم توجهی به محدودیت‌های اعلام شده، کانون‌های جدیدی در مناطق دیگر شکل گرفت.

این اپیدمیولوژیست افزود: بهبود وضعیت فراگیری کرونا در سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد که مدیریت صحیح و مناسب، نتیجه بخش بود، به طوری که آمار روزانه فوتی‌ها در استان سیستان و بلوچستان به ۴ تن کاهش یافته است.

وی گفت: وزرات بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی قادر به کنترل شرایط نیست، باید ضمن اینکه فرآیند واکسیناسیون را در کشور اصلاح کنیم، لازم است سایر بخش‌های مرتبط و دست اندرکار به شکل فعال همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، موضوع بیماری را در اولویت قرار دهند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.