کد خبر : 8415 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار دارو برای بیماران کرونایی

​داروی رمدسیویر به عنوان یکی از داروهای موثر در درمان کرونا با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان های تامین اجتماعی به صورت رایگان به بیماران عرضه و تزریق می شود.

رمدسیویر نوعی داروی تزریقی ضد ویروس است که این روزها برای درمان کرونا از آن استفاده می شود. رمدسیویر برای آن دسته از بیماران مبتلا به کرونا تجویز می شود که ریه آنها درگیر این ویروس شده است. پیش از شیوع کرونا در جهان، از رمدسیویر به عنوان داروی درمان بیماری ناشی از ویروس ابولا و عفونت های ویروس ماربورگ استفاده می شد. رمدسیویر برای اولین بار در شرکت دارویی گیلیاد آمریکا تولید شده است. برخی کارشناسان بهداشتی ایران مخالف استفاده از رمدسیویر در درمان بیماران کرونایی هستند، اما برخی کارشناسان نیز به شدت از این دارو دفاع می کنند.

داروی رمدیسیور یک داروی ضد ویروسی

در شرایطی که هزینه درمان کرونا در بیمارستان‌های خصوصی گاهی بیش از 100 میلیون تومان می‌شود و این هزینه در بیمارستان‌های دولتی هم بالاست و گاهی تا 10 میلیون تومان هم می‌رسد، اما حالا عرضه دارو و تزریق رمدسویر به عنوان یکی از داروهای درمان کرونا با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان های تامین اجتماعی به صورت رایگان انجام می شود.

پیش از این هم سازمان تامین اجتماعی اعلام کرده بود که تمام هزینه درمان دو گروه از مردم رایگان است. مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این باره در نامه‌ای به معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرده بود که این سازمان آمادگی پرداخت کل هزینه‌های درمان بازنشستگان و کارگران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را دارد.

در این نامه اعلام شده بود که این سازمان آمادگی دارد که 100 درصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد برای بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را پرداخت کند. بر این اساس عرضه دارو و تزریق رمدسیویر در بیمارستان های تامین اجتماعی نیز رایگان شده است.

البته این هزینه تنها شامل حال بیمارانی می‌شود که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند و به مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه کنند. در این صورت سازمان تامین اجتماعی متعهد شده که کل هزینه درمان این افراد از جمله هزینه دارو و تزریق رمدسیویر را پرداخت کند.

گفتنی است؛ بیمارستان میلاد، بیمارستان صدر، بیمارستان شریعت رضوی، بیمارستان فیاض بخش، بیمارستان لبافی نژاد، بیمارستان معیری، بیمارستان هدایت، بیمارستان مریم، بیمارستان آیت الله کاشانی، کلینک ابوریحان، پلی کلینیک شهدای خاندان حکیم، پلی کلینیک سیزده آبان، پلی کلینیک حیدری، پلی کلینیک قدس، پلی کلینیک 22 بهمن، پلی کلینیک شماره 17، پلی کلینیک طوس، درمانگاه شماره 15، درمانگاه شهدای دخانیات، درمانگاه آزادی و ... مراکز تامین اجتماعی در شهر تهران را تشکیل می دهند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.