کد خبر : 8645 / /
/

اخبار کرونا| آمار کرونا| آخرین آمار کرونا| شمار مبتلایان به کرونا| آمار کرونای دلتا در کشور

مورد مشکوک به کرونا به لامبدا یافت شد.

مورد مشکوک به کرونا به لامبدا یافت شد.

 زالی گفت :موارد مشکوک به سویه لامبدا در تهران مشاهده شده است. رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن هشدار به کادر درمان در خصوص سویه لامبدای بیماری کرونا گفت: اخیرا موردی را در یکی از بیمارستان‌های تهران با توجه به سفر خارجی که داشت مشکوک شدیم.

کرونای لامبدا

تاکنون هیچ نمونه ای از ویروس لامبدا در کشور گزارش نشده است

این در حالی است که کانال صدا و سیما لحظاتی پس از انتشار این خبر به نقل از دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران درباره صحت شناسایی ویروس جهش یافته لامبدا در تهران از زبال دکتر زالی نوشت:

تا کنون هیچ نمونه ای از ویروس کرونای جهش یافته لامبدا در ایران گزارش نشده و آنچه به نقل از جلسه امروز منتشر شده است راجع به تاریخچه کشف اولین مورد ویروس آلفا (انگلیسی) در سال گذشته بود که خبرنگاران به اشتباه این مورد را به عنوان ویروس لامبدا گزارش کردند.

این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما سرایت کرده است اما تا کنون از نظر بالینی و بررسی های آزمایشگاهی شواهدی مبنی بر وجود این ویروس جهش یافته در کشور نداریم.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.