کد خبر : 8770 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار کرونا

​محققان اعلام کردند که دریافت یک دُز واکسن کرونا پس از بهبودی از کووید 19 ایمنی کافی ایجاد نمی کند.

محققان در حوزه کرونا دریافتند که تزریق یک دُز واکسن کرونا در افراد مبتلا به کرونا که بهبود یافته اند از نظر ایمنی نسبت به ابتلا به کرونا در وضعیت کافی قرار ندارند. دریافت دُز دوم واکسن کرونا در افراد بهبود یافته از کرونا ضروری است.

پایگاه خبری ساینس نوشته است: در تحقیقات دانشگاه نورث وسترن واقع در آمریکا که با کمک ۲۷ شهروند بالغ واکسینه شده در شیکاگو انجام گرفت، داوطلبان که برخی از آن‌ها به کووید ۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته بودند، نمونه‌هایی از خون خود را در بازه زمانی دو تا سه هفته پس از تزریق دز اول و دو ماه پس از تزریق دز دوم واکسن در اختیار محققان قرار دادند.

پس از تجزیه و تحلیل این نمونه‌ها و ارزیابی میزان پادتن‌های کووید ۱۹ در آن‌ها مشخص شد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بهبودی از آن تضمینی برای افزایش میزان پادتن‌ها یا تشدید واکنش ایمنی پس از دریافت دز اول واکسن ایجاد نمی‌کند و این تصور عمومی که تزریق یک دز واکسن پس از بهبود از بیماری کووید ۱۹ ایمنی کافی در برابر ویروس ایجاد می‌کند، کاملا اشتباه است

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.