کد خبر : 9001 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار قارچ سیاه

​عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تامین داروی قارچ سیاه خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاشی که همکاران ما در وزارت بهداشت انجام دادند، داروی آمفوتریسین B در اختیار بیماراران قرار گرفته است.

 

قارچ سیاه مدتی است که در کشورمان شیوع یافته است. پس از شیوع قارچ سیاه ، نیاز به داروی قارچ سیاه نیز بیشتر شده است. آمفوتریسین B مهمترین داروی درمان قارچ سیاه است. در روزهای اخیر داروی قارچ سیاه در کشورمان کمیاب شده بود.

داروی قارچ سیاه

دکتر محمدرضا صالحی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تامین داروی قارچ سیاه خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاشی که همکاران ما در وزارت بهداشت انجام دادند، داروی آمفوتریسین B در اختیار بیماراران قرار گرفته است

وی افزود: آمار دقیقی از بیماران مبتلا به قارچ سیاه وجود ندارد، اما همکاران در تمام شهرستان ها با ما در تماس هستند و پیگیر کار بیماران هستند.

صالحی تاکید کرد: با تامین دارو و تلاشی که همکاران ما انجام می دهند، امیدواریم بتوانیم بیماری را کنترل کنیم و انشالله تعداد زیادی از بیماران با حال عمومی خوب مرخص خواهند شد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.