کد خبر : 9144 / /
/

اخبار / اخبار سلامت / اخبار واکسیناسیون کرونا

​مراکز واکسیناسیون کرونا شبانه روزی در تهران معرفی شد.

واکسیناسیون کرونا مهمترین راهکار مقابله با همه گیری این ویروس محسوب می شود. سرعت واکسیناسیون کرونا با تامین مناسب واکسن در هفته های اخیر بالا رفته است. بر این اساس روزانه افراد بیشتری به مراکز واکسیناسیون کرونا مراجعه می کنند. فعالیت برخی مراکز واکسیناسیون کرونا نیز شبانه روزی شده است. با شبانه روزی شدن مراکز واکسیناسیون کرونا طرح منع تردد شبانه نیز از روز گذشته لغو شد.

مراکز واکسیناسیون کرونا

براین اساس، مرکز واکسیناسیون «کردستان» تهران شبانه روزی شد. مرکز خودرویی دژبان ارتش واقع در خیابان فاطمی، بیمارستان های تریتا و ساسان و یک بیمارستان دیگر در جنوب شهر و از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایران به زودی شبانه روزی می‌شوند. همچنین مرکز واکسیناسیون بوستان گفت‌وگو از ساعت ۱۴ تا ۲۰ فعال است.

واکسیناسیون کرونا

حداقل سن ثبت‌نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در تمام کشور ۳ سال کاهش یافت.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد: از هم‌اکنون تمامی افراد ۴۲ سال به بالا (متولدین ۱۳۵۸ و قبل) در سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن را بلافاصله خودشان انتخاب کنند. برای این کار، نیازی به داشتن پرونده بهداشت نیست.

هم‌چنین افراد ۳۲ تا ۴۱ سال (متولدین ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۸)  که ساکن استانهای آذربایجان غربی، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، قم و هرمزگان هستند و در پایگاه‌های بهداشت پرونده سلامت دارند می‌توانند از طریق همین سامانه ثبت‌نام کنند.

همچنین تمامی افرادی که قبلا در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده ولی به هر دلیل هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند می‌توانند دوباره ثبت‌نام کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.