کد خبر : 2248 / /
/

9 روش درمان برایسفت شدن پوست

1- محل مورد نظر را ماساژ دهید

ماساژ می تواند باعث افزایش گردش خون شود و فیبروبلاست را تحریک می کند که این کار باعث می شود بافت همبند مانند کلاژن و الاستین که وظیفه سفتی پوست را بر عهده دارند، بیشتر تولید شوند. علاوه بر آن دیده شده که استفاده از کرم های ضد پیری همراه ماساژ می تواند تاثیر بیشتری بگذارد.

2- از مکمل های غذایی استفاده کنید

هیدرولیز کلاژن: کمک می کند تا آبرسانی به پوست انجام شود و از پیری زودرس آن جلوگیری می کند.

3- تمرینات عضلانی انجام دهید

هنگامی که به کاهش وزن خود می پردازید، ماهیچه شما هم کوچک تر شده و باعث افتادگی پوستتان می شود. حال با اضافه کردن تمریناتی، مثل تمرین با وزنه به برنامه روزانه تان هم به کم کردن چربی تان ادامه دهید و هم از شل شدن پوستتان جلوگیری کنید.

4- پیلاتس و یوگا انجام دهید

این کار مخصوص کسانی است که ورزش مخصوصی برای خود ندارند اما می خواهند به انجام تمرینات بپردازند. هم یوگا و هم پیلاتس گزینه ای برای قوی و سرحال نگه داشتن عضلات است و می تواند پوستتان را نیز سفت تر نگه دارد.

5- از رژیم های شدید غذایی جلوگیری کنید

بجای استفاده از رژیم های سخت و طاقت فرسای غذایی سعی کنید کاهش وزنتان را به تدریج و آهسته انجام دهید. چون وقتی عضلات و چربی خود را بصورت ناگهانی آب می کنید پوست شما شل و آویزان می شود. برای جلوگیری از آن می توان هفته ای نیم تا یک کیلو کم کرد تا به پوست آسیبی نرسد.

6- آب بنوشید

با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این باعث ایجاد چین و چروک روی صورتمان می شود. در یک تحقیق نشان داده شد این مورد به ویژه روی افرادی که پوستشان خشک است اتفاق می افتد. این دلیل بسیار مهمی است تا ما آب مصرف کنیم تا خاصیت ارتجاعی پوستمان حفظ شود. همیشه سعی کنید بدنتان را از طریق نوشیدن و خوردن، سیراب کنید.

7- درمان های طبیعی را امتحان کنید

خیار: خیار منبع زیادی از آب را در اختیار دارد که می توان از آن برای آبرسانی به پوست ها استفاده کرد.

لیمو: آن ها کلاژن پوست را افزایش می دهند که باعث می شود پوست سفت تر و سرحال تر شود.

آلوئه ورا: تحقیقات نشان می دهد آلوئه ورا تاثیر شگفت انگیزی روی پوست دارد. جای زخم و سوختگی را درمان می کند و همچنین به عنوان مرطوب کننده از آن استفاده می شود. بنابر استفاده از آلوئه ورا می تواند از شل شدن پوست جلوگیری می کند.

8- شنا کنید

وقتی شنا می کنیم و دستانمان را حرکت می دهیم در واقع تمرینات استقامتی انجام می دهیم که طبق تحقیقات برای قوی ماندن عضلات بسیار مفیدند. وقتی عضلات قوی شوند هم این به معنی داشتن پوست سفت و سرحال است.
9- مراقب پوستتان باشید
همیشه مواظب نوع شامپو، صابون و بقیه مایعاتی که با آن خود را می شویید، باشید. بعضی از آن ها از سولفات استفاده می کنند که می توانند باعث خشکی و حساسیت پوست شوند. زیاد در معرض آفتاب بودن و مواجهه با آب کلردار می تواند بر روی پوست اثر منفی بگذارد. برای جلوگیری از شل شدن پوستتان از اسکراب استفاده کنید تا از شر سلول های مرده خلاص شوید و میزان جریان را در پوستتان افزایش دهید. مطمئن باشید در محتویات آن آلوئه ورا و انواع ویتامین های مفید برای پوست یافت شوند.
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار