کد خبر : 4723 / /
/

اخیرا شایعاتی در شبکه‌های مختلف مجازی در خصوص فوت ناشی از تزریق واکسن کرونا با هدف ایجاد ترس و ناامیدی بین مردم دست به دست می‌شود. در صورتی که تاکنون هیچ مرجع علمی این اخبار را تایید نکرده‌اند.

دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در این خصوص توضیح داد: اولین قدم و اولین فاز تولید واکسن‌ها در عرصه بالینی بر ایمنی‌زایی در برابر بیماری‌ها متمرکز است. همه واکسن‌ها بر این اساس تولید می‌شوند و زیربنای آنها اثربخشی و ایمنی‌زایی در افراد است و نمی‌تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد.

واکسن کرونا

او گفت: ماهیت و اساس واکسن‌ها از جمله واکسن کرونا ایمن کردن بدن در مقابل بیماری‌هاست؛ از این رو، اخبار مربوط به مرگ ناشی از تزریق واکسن کرونا نمی‌تواند صحت داشته باشد و کذب است.

زالی با رد هرگونه شایعه در مورد خطرات ناشی از تزریق واکسن ایرانی کرونا گفت: هر دارو و هر اقدام درمانی مانند جراحی‌ها، با عوارضی همراه هستند. واکسن کرونا نیز از این قاعده مستثنا نیست و ممکن است عوارض سطحی و گذرایی داشته باشد اما آنقدر جدی نیست و نمی‌تواند منجر به آسیب‌های پایدار یا مرگ شود. 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار