کد خبر : 537 / /
/

گونه‌ جدیدی از ویروس کرونا با سرعت انتقال سریع‌تر در انگلستان کشف شده که در حال انتشار در نقاط دیگر جهان است و به‌دلیل نوع جهشی که داشته، نگرانی‌های جدی را در سطح جهان به وجود آورده است.

کرونا ویروس خانواده ی بزرگی از ویروس ها هستند که می توانند انسان ها و حیوانات را بیمار کنند . کرونا ویروس این ویروس موجب ابتلا به طیفی از عفونت های دستگاه تنفسی انسان می شود . کرونا ویروس علائمش می تواند از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری های شدیدتری مثل سندرم تنفسی خاورمیانه "مرس" و سندرم تنفسی حاد "سارس" باشد کرونا ویروس تب خستگی بدن درد سرفه های خشک و سردرد می تواند از علائم این بیماری باشد. کرونا ویروس برای پیشگیری از این بیماری خطرناک بهترین راه حل آن زدن ماسک و رعایت فاصله ی اجتماعی است 

کرونا در انگلیس

نگرانی از شیوع کرونای خطرناک انگلیسی باعث شده تا بسیاری از کشورها سفر اتباع انگلیس را ممنوع کرده و جلوی پروازهای خارجی این کشور را نیز بگیرند.

یکی از جنبه‌های خطرناک این ویروس آن است که به راحتی از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شود و نسبت به گونه‌های قبلی این ویروس مسری تر است.

ویژگی‌های کرونای جدید جهش‌یافته

از گونه‌های قبلی واگیردارتر است.

دو برابر عفونی‌تر است.

سرعت انتشارش ۷۰ درصد بیشتر است.

به سرعت جایگزین گونه قبلی می‌شود.

آزمایشش هفته‌ها یا شاید ماه‌ها طول می‌کشد.

آنتی‌بادی نجات‌یافتگان تأثیر کمتری روی آن دارد.

اولین بار در شهریور ماه شناسایی شد اما تا الان توسط نخست‌وزیر انگلیس پنهان شده بود و دوسوم مبتلایان در انگلیس حامل این ویروس بودند

گونه جدید به دانمارک، ایتالیا، استرالیا و هلند منتقل شده است

در حال حاضر راه حل سریع برای مقابله با آن اعمال قرنطینه است

واکسن‌های فعلی قادر به مقابله با آن هستند اما اگر باز هم جهش کند، ممکن است واکسن‌ها کارآیی نداشته باشند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار