کد خبر : 567 / /
/

طبق تحقیقات جهانی زایمان زودرس یا مرگ جنین ها در دوران بارداری ربطی به کرونا ندارد.

 مطالعات اخیر نشان داده است که کرونا ویروس کاری با جنین ندارد  گاهی اوقات کرونا ویروس مادران باردار را مبتلا می کند و حتی به کام مرگ می برد اما باعث مرگ جنین نمی شود . یکی ازپیامد های احتمالی ابتلای زنان باردار به کرونا ویروس زایمان پیش از موعد اعلام شده است .حمله کرونا ویروس به قلب انسان به این صورت است که سیستم ایمنی بیش از حد فعال می شود و در واقع با طوفان و التهاب سایتوکینی باعث التهاب بافت های بدن می شود از جمله قلب و ریه این التهاب باعث آسبی جدی به قلب و عروق می شود . علائم کرونا ویروس  ناشی از تب سرفه های خشک و گاهی اوقات مشکلات حاد تنفسی از قبیل عفونت ها و گلودرد و آبریزش بینی است  

کرونا ویروس در دوران بارداری 

کرونا ویروس

  کرونا مادران باردار را هم مبتلا کرده و گاه به کام مرگ می فرستد اما باعث مرگ جنین نمی شود.

خطر ابتلا به ویروس کرونا برای زنان باردار و جنین از جمله نگرانی‌های اصلی مردم در کشورهای مختلف بوده است.

نتایج یک مطالعه مشترک در آمریکا و انگلیس ثابت می‌کند که ابتلای مادر به ویروس کرونا جان جنین را به مخاطره نمی‌اندازد.

مطالعه صورت گرفته روی زنان باردار حکایت از آن دارد که ابتلای آنان به ویروس کرونا تاثیر محدودی بر جنین دارد و احتمال آنکه جان فرزندشان به خطر افتد بسیار اندک است.

گزارشی که از بررسی های متخصصان علوم پزشکی در آمریکا و انگلیس روی ۴۰۰۰ زن باردار مبتلا به کرونا انتشار یافته نشان می‌دهد که ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا گرچه مشکلاتی در پی دارد، اما منجر به مرگ جنین نمی‌شود.

به گزارش دویچه وله، یکی از پیامدهای احتمالی ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا، زایمان پیش از موعد اعلام شده است. به عنوان نمونه، زایمان در ۱۲ درصد زنان باردار مبتلا به ویروس کرونا در انگلیس در سی‌و هفتمین هفته بارداری روی داده است. این در حالی است که میانگین زایمان‌های پیش از موعد در آن کشور به طور طبیعی حدود هفت‌ونیم درصد است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار