کد خبر : 6324 / /
/

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور کاهش احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ مصرف داروهای آرتریت را توصیه کرد.

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (سه شنبه) با بررسی اطلاعات مربوط به ۱۱ هزار بیمار که نشان داد مصرف داروهای آرتریت می تواند خطر مرگ را در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ کاهش دهد، اعلام کرد: مصرف دو قرص "اکتمرا" ساخت شرکت داروسازی "هوفمان-لا روش" و "کوزارا" ساخت شرکت دارویی "سانوفی" به همراه کورتیکواستروئیدها توصیه می شود.

ویروس کرونا

یک گروه از محققان سازمان جهانی بهداشت در ارزیابی روشهای درمانی به این نتیجه رسیدند که در بیماران مبتلا به نوع حاد و شدید کووید-۱۹ با مصرف این آنتاگونیست های موسوم به اینترلوکین -۶ که التهاب را متوقف می کند، می توان خطر مرگ و نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی را کاهش داد.

بررسی سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد: خطر مرگ و میر در مدت ۲۸ روز برای بیمارانی که یکی از داروهای عارضه آرتریت را به همراه کورتیکواستروئیدها از قبیل دگزامتازون مصرف کرده اند حدود ۲۱ درصد است. این درحالیست که این رقم در بیمارانی که درمان های استاندارد را دریافت کرده اند ۲۵ درصد است.

علاوه بر این، احتمال نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی یا مرگ برای افرادی که از این داروها و کورتیکواستروئیدها مصرف کرده اند ۲۶ درصد بوده، در حالیکه این رقم در افرادی که مراقبت های استاندارد را دریافت کرده اند ۳۳ درصد بوده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.