کد خبر : 667 / /
/

دستگاه تنفسی انسان قادر به تولید ذرات معلق در اندازه‌های مختلف است، برخی از این ذرات به جهت وزن سبک ساعت‌ها در هوا معلق می‌مانند، اما بعضی از قطرات سنگین با گذشت زمان رسوب کرده و بر سطوح می‌نشینند.

ویروس کرونا دارای علایم عجیب و پایداری است که می‌تواند تا مدت‌ها پس از منفی شدن جواب آزمایش افراد بهبودیافته از این بیماری، باقی بماند.  ویروس کرونا در محیط های شلوغ امکان واگیری بیشتری پیدا می کند. ویروس کرونا با تغییر جهش بسیار خطرناک تر می شود. ویروس کرونا و مقابله با آن می‌تواند به یک جنگ طولانی و طاقت فرسا تبدیل شودویروس کرونا در سفرهای نوروزی اخیر بار دیگر با موج جدیدی خیز پیدا کرده است.

افشاگری وزیر بهداشت درباره ویرورس کرونای جدید

 

انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح تعریف نشده است 

احتمال انتقال کرونا از طریق سطوح؛ یک در ۱۰ هزار است!براساس آخرین تحقیقات «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا» (CDC) خطر انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح بسیار کم و در حدود یک در ده هزار تخمین زده شده است.

ویروس کرونا

این مرکز به مردم سراسر جهان توصیه می‌کند پروتکل‌های بهداشتی را برای ضد عفونی سطوح رعایت کنند،‌ اما در این مورد وسواس نداشته باشند.

همه گیری کرونا باعث شده است که اکثر مردم جهان همراه خود مواد ضدعفونی کننده داشته باشند و بیش از هر زمان دیگری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. با این وجود برخی متخصصان بهداشت عمومی بر این باور هستند زیاده روی در ضدعفونی سطوح کاربرد چندانی ندارد و تنها باعث اتلاف وقت و انرژی می‌شود.

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از مردم جهان از ابتدای همه گیری کرونا مطرح شده بود این سوال مهم بود که آیا ویروس کرونا از روی سطوح منتقل می‌شود یا خیر. آخرین گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده می‌گوید خطر انتقال از طریق سطوح بسیار کم است. براساس برآوردهای تخمینی احتمال انتقال ویروس از روی سطوح از سوی این مرکز یک در ده هزار برآورد شده است.

این مرکز تحقیقاتی تاکید می‌کند برخی مکان‌های حساس همچون اتاق‌های عمل،‌ مراکز درمانی و بهداشتی باید پروتکل‌های بهداشتی به شدت رعایت شود، اما ضد عفونی شدید و غیر معمول مراکز تجاری، لابی هتل‌ها و برخی مراکز عمومی در حد معقول کفایت می‌کند و نیازی به نگرانی و وسواس شدید نیست. در این گزارش آمده است که تمیزکردن معمولی با مواد شوینده و صابون در بسیاری از موارد کافی است و خطر انتقال را به شدت کاهش می‌دهد.

ویروس کرونا

در این گزارش به این نکته مجددا اشاره شده که ویروس کرونا از طریق هوا بیشتر از سطوح قابلیت انتقال دارد. در صورتی که بسیاری تصور می‌کنند با تمیز کردن سطوح در امان هستند ولی ماسک نمی‌زنند مسیر کاملا اشتباهی را در پیش می‌گیرند. در گزارش توصیه شده، سطوحی که در معرض تماس زیاد قرار دارند، ضدعفونی شوند و زدن ماسک و بهبود سیستم تهویه را یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش انتقال ویروس می‌داند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار