کد خبر : 835 / /
/

در حالی که زنان و مردان هر دو، شرایط مختلفی از مسائل بهداشتی و سلامتی را تجربه می کنند، اما برخی از این مسائل معمولا زنان را به طور متفاوتی تحت تاثیر قرار می دهند. بعلاوه، بسیاری از شرایط سلامت زنان تشخیص داده نشده و بیشتر آزمایشات دارویی شامل موضوع سلامتی زنان نمی شود

زنان نگران موضوعاتی مانند: سرطان سینه، سرطان دهانه رحم، یائسگی و بارداری هستند. زنان در مقایسه با مردان بیشتر دچار مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی می‌شوند، افسردگی و اضطراب بیشتر در میان زنان موج می‌زنند و بیماری‌های مقاربتی بیشتر سلامتی زنان را تهدید می‌کنند. در این میان، بیماری‌های زیر خطرات قابل توجهی برای سلامتی زنان دارند.

بیماری قلبی 

سلامت

 از هر ۴ مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی، یک مورد مربوط به زنان است. گرچه مردم بیماری قلبی را رایج در بین مردان می‌دانند، اما این بیماری تقریبا به طور مساوی بر مردان و زنان تاثیر می‌گذارد. با این حال، فقط ۵۴ درصد زنان درباره اینکه بیماری قلبی جنسیت آن ها را تهدید می کند، آگاهند و ۴۹ درصد، از فشار خون و کلسترول بالا رنج می برند که عوامل مهمی در بیماری قلبی به شمار می روند.

 سرطان سینه

سرطان سینه معمولا از پوشش مجاری شیر منشا می‌گیرد و توانایی سرایت به سایر اندام ها را دارد. سرطان سینه سرسخت‌ترین نوع سرطان است که جمعیت زنان جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری بیشتر در بین جمعیت زنان کشورهای پیشرفته به دلیل عمر طولانی وجود دارد. در ابتدا، امکان رشد توده های سینه در زنان مبتلا به سرطان سینه وجود دارد که بیشتر آن ها تهدید آمیز نیستند، اما بهتر است که توسط پزشک بررسی شوند.

 سرطان دهانه رحم و تخمدان

سلامت

 

بسیاری از افراد تفاوت بین سرطان تخمدان و دهانه رحم را نمی دانند. سرطان دهانه رحم از پایین رحم سرچشمه می گیرد، در حالی که سرطان تخمدان از لوله‌های رحمی شروع می شود. در حالی که هر ۲ بیماری درد مشابهی ایجاد می‌کنند. سرطان رحم باعث ترشح و درد هنگام مقاربت می شود. سرطان تخمدان علائم بسیار مبهمی دارد و تست پاپ اسمیر سرطان دهانه رحم و نه تخمدان را تشخیص می دهد.

 خونریزی و ترشحات بخشی طبیعی از دوره قاعدگی است. با این حال، علائم غیر معمول مانند خونریزی بین قاعدگی و تکرر ادرار، تهدیدی برای سلامتی به شمار می رود. در حالی که ارائه دهندگان خدمات مراقبتی، توانایی درمان عفونت های خفیف را دارند، اما اگر کنترل نشود منجر به بیماری هایی مانند ناباروری یا نارسایی کلیه می شود.

 مسایل مربوط به بارداری
سلامت

مسائل قبلی می توانند در دوران بارداری تشدید شده و سلامتی مادر و فرزندش را تهدید کنند. آسم، دیابت و افسردگی در صورت عدم مدیریت و درمان صحیح، زمینه آسیب به مادر و کودک را فراهم می کنند. بارداری ممکن است باعث ابتلا به بیماری کم خونی یا افسردگی شود. وقتی سلول بارور شده در خارج از رحم جایگزین شود، بارداری بعدی را غیر ممکن و مشکلاتی ایجاد می کند. خوشبختانه، متخصصان زنان و زایمان توانایی مدیریت و درمان مسائل بهداشتی رایج و نادر ناشی از بارداری را دارند.

بیماری خودایمنی

بیماری خودایمنی، بیماری است که در آن سلول های بدن به جای حمله به عوامل خارجی مانند ویروس ها، به سلول های سالم بدن حمله می کنند. در حالی که این بیماری در بین مردم رو به افزایش است، محققان درباره اینکه چرا بیشتر زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، سر در گم اند. اکثر بیماری های خود ایمنی دارای علائم، خستگی، تب خفیف، درد، تحریک پوستی و سرگیجه هستند و بیشتر بیماران از روش‌های طبیعی مانند مصرف قند و چربی کمتر و کاهش استرس برای درمان بهره می‌گیرند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار