کد خبر : 1274 / /
/

​شبکه سی. ان. ان بامداد پنجشنبه گزارش داد که «هوپ هیکس» از مشاوران ارشد و معتمدان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کاخ سفید را ترک کرد.

شبکه سی. ان. ان بامداد پنجشنبه گزارش داد که «هوپ هیکس» از مشاوران ارشد و معتمدان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا کاخ سفید را ترک کرد.

منابع آگاه به این شبکه گفتند که سه شنبه آخرین روز کاری هیکس در کاخ سفید بود.

به گفته این منابع، هیکس با ادعاهای ترامپ در مورد تقلب در انتخابات ماه نوامبر موافق نبود و از وی خواسته بود تا از چالش حقوقی در مورد انتخابات صرف نظر کند.

هیکس در هفته‌های اخیر رفت و آمد چندانی به کاخ سفید نداشت و نفوذ وی نزد ترامپ کاهش یافته بود.

در پی حمله هفته گذشته هواداران ترامپ به کنگره، شماری از مقام‌های دولت وی کناره گیری کردند.

ترامپ

هیکس در سال ۲۰۱۸ در جلسه استماعی در کنگره گفته بود که در جریان فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایش در کاخ سفید دروغ‌های مصلحتی گفته است. پس از آن وی از سمتش به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید کناره گیری کرد.

هیکس سپس کارش را به عنوان مدیر ارشد ارتباطات در شرکت «فاکس کورپوریشن» شروع کرد اما ترامپ همواره با وی در تماس بود. هیکس به رفت و آمدهایش به کاخ سفید ادامه داد.

با این حال، وی در ماه ژوئن به قانونگذاران آمریکایی گفت که از زمانی که از سمتش کناره گیری کرده است فقط پنج تا ۱۰ بار با ترامپ صحبت کرده است.

در همین حال، تماس‌های نزدیک وی با «جرد کوشنر» داماد ترامپ و سایر مشاوران ارشد کاخ سفید باقی بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار