کد خبر : 1785 / /
/

نخست وزیر تشکیلات خودگران فلسطین از تماس قریب الوقوع میان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران و بایدن، رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

تماس قریب الوقوع عباس و بایدن

نخست وزیر تشکیلات خودگران فلسطین از تماس قریب الوقوع میان محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران و بایدن، رئیس جمهور آمریکا خبر داد.

به نقل از عربی ۲۱، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگران فلسطین روز سه شنبه گفت که ارتباط نزدیکی میان محمود عباس و جو بایدن وجود دارد.

اشتیه در مصاحبه ای گفت که "تماس ها با دولت بایدن ادامه دارد تا کانال های ارتباطی بین آنها دوباره از سرگرفته شود."

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که او و تعدادی از مقامات فلسطینی با دولت جدید آمریکا تماس برقرار کرده اند.

ما خواهان روابط دوجانبه با ایالات متحده هستیم

وی گفت که این تماس ها بر یک اصل استوار است. ما می خواهیم که دولت آمریکا به تعهدات خود برای بازگشایی کنسولگری خود در قدس شرقی، بازگشایی دفتر ساف در واشنگتن و از سرگیری کمکها ، از جمله به آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد"آنروا" و بیمارستان ها عمل کند.

محمود عباس و بایدن

 وی افزود: " نه روابطی مبتنی بر روابط با اسرائیل."

اشتیه تأکید کرد که رهبری فلسطین خواهان یک مصوبه آمریکایی است که سازمان آزادیبخش فلسطین را به عنوان شریک اساسی در روند صلح در نظر بگیرد و این به معنای لغو تمام قوانین خصمانه از جمله قانونی است که سازمان آزادیبخش فلسطین را یک سازمان "تروریستی" می داند.

دولت بایدن بارها قصد خود را برای بازگشایی کنسولگری ایالات متحده در قدس شرقی ، افتتاح دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن و از سرگیری کمک به آنروا اعلام کره است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار