کد خبر : 4600 / /
/

زاکانی که از نامزدهای ریاست جمهوری 1400 بوده است درباره تحصیل دخترش در خارج از کشور توضیح داد.

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره شایعه مطرح شده درباره اقامت یکی از دخترانش در سوئیس پاسخ داد.

علیرضا زاکانی اظهار کرد: موضوع تابعیت خارجی یکی از دختران من کذب است و دختر و دامادم در ایران هستند. دختر دوم من از دانشجویان معدل الف دانشگاه شریف در رشته مهندسی کامپیوتر است و همسرش نیز فارغ التحصیل همان دانشگاه است.

وی ادامه داد: دخترم به من گفت که من می‌خواهم به کشور خدمت کنم، اما ادامه رشته‌ای که مورد نظر من است در ایران مقدور نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من به او گفتم اگر رشته‌ای که می‌خواهی به واسطه آن به کشور خدمت کنی در کشورمان نیست، من استقبال می‌کنم از اینکه تو این پرچم افتخار را شاگردی کنی و به کشور وارد کنی.

وی افزود: دخترم در رشته علوم انسانی دیجیتال که حدود چند سال است که در دنیا راه اندازی شده و پس از آمریکا یک دانشگاه رتبه ۱۰ اروپا که دخترم در آنجا تحصیل کرد، این رشته را داشت.

زاکانی در پایان تصریح کرد: دخترم نه بورسیه شد و نه سهیمه‌ای دریافت کرد بلکه فقط با کارها و پژوهش‌های خود در آن دانشگاه قبول شد. دخترم درس ۲ ساله را طی یک سال و نیم به پایان رساند و یکسال است که به کشورمان بازگشته است.

واکنش نماینده تهران به تحصیل دختر زاکانی

مالک شریعتی نماینده تهران در توئیتی نوشت:

رهبر انقلاب : «ممکن است نخبه‌ای از کشور خارج شود و بخواهد معلوماتی کسب کند و بعد برگردد و برای کشور مفید باشد... هیچ ننگمان نمیکند که علم را از غربی ها و اروپایی ها یاد بگیریم؛ اما ننگمان میکند که همیشه شاگرد بمانیم. شاگردی میکنیم تا استعداد خود را پرورش دهیم و از درون بجوشیم»

فرزند زاکانی چند سال قبل برای تحصیل در رشته "علوم انسانی دیجیتال" که داخل کشور معادل ندارد، بدون استفاده از هرگونه رانت و سهمیه رفته سوییس درس خوانده و مانند بسیاری از دانشجویان متعهد دیگر، بلافاصله برگشته ایران و الان هم در حال توسعه پلتفرمی در موضوع خانواده ایرانی است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار