کد خبر : 740 / /
/

این مقام حزب الله درباره رابطه سردار سلیمانی و حاج عماد مغنیه اظهار داشت، شهید حاج قاسم و حاج عماد رابطه بسیار نزدیک و صمیمی با یکدیگر داشتند؛ رابطه آن‌ها یک ارتباط خانوادگی، شخصی، جهادی و معنوی بود و زمانی که به آنها نگاه می کردم احساس می کردم یک روح در دو بدن هستند.

 

یک مقام ارشد حزب‌الله با اشاره به غم بزرگ شهادت سردار سلیمانی برای مقاومت به ویژه رهبر معظم انقلاب و سید حسن نصرالله به رابطه نزدیک سردار سلیمانی با فرماندهان حزب‌الله پرداخت.

«حاج وفیق صفا» مسئول واحد ارتباطات و هماهنگی در حزب الله لبنان در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری العهد از رابطه سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» با فرماندهان و رهبران مقاومت به ویژه شهید حاج «عماد مغنیه» فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله و شهید «مصظفی بدرالدین» جانشین عماد مغنیه صحبت کرد.

حاج قاسم سلیمانی

حاج وفیق صفا  اظهار داشت، شهید سلیمانی پدر و فرمانده‌ای مهربان و دلسوز بود؛ با برادران مجاهد و تیم تحت فرماندهی اش رفتاری پدرانه داشت و هنگام ورود به میدان نبرد در خط مقدم قرار می گرفت. کسانی که بیشتر غیبت حاج قاسم را احساس میکنند آیت‌الله العظمی امام «سید علی خامنه ای» و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله هستند؛ چرا که وجود حاج قاسم میان این دو بزرگوار تجسم جنبش جهادی برای کل محور مقاومت و چشم انداز آینده این نسل و انقلاب و مقاومت در لبنان و منطقه بود.

وی در ادامه به اولین دیدار خود با شهید سلیمانی در سال 2005 در سوریه اشاره کرد؛ جایی که شهید عماد مغنیه نیز حضور داشت.

حاج وفیق صفا خاطرنشان کرد، سردار سلیمانی در آن زمان احساس می‌کرد که قرار است اتفاقی بیفتد و بر همین اساس برنامه ریزی کرده بود.

وفیق صفا در حالیکه با اندوه از غیبت این دو بزرگوار صحبت می کرد گفت که غم شهادت حاج قاسم برای سید نصرالله به اندازه غم شهادت حاج عماد مغنیه بزرگ است.

حاج قاسم سلیمانی

 

وی در ادامه به رابطه شهید سردار سلیمانی با مصطفی بدرالدین پرداخت و اظهار داشت که رابطه این دو تن پس از شهادت عماد مغنیه ایجاد شد؛ زیرا بخش بزرگی از فعالیت‌های حاج مصطفی بدرالدین در ارتباط با حاج قاسم بود و پس از تحولات سوریه رابطه میان این دو بزرگوار بیش از پیش گسترش یافت و مصطفی بدرالدین به شکل مستقیم با سردار سلیمانی در ارتباط بود. همچنین شهادت حاج مصطفی غم و خسارت بزرگی برای سردار حاج قاسم سلیمانی به شمار می‌آمد.

مسئول واحد ارتباطات و هماهنگی در حزب الله لبنان در پایان گفت‌وگوی خود با پایگاه خبری العهد تاکید کرد، در حزب الله برای ما عجیب نیست که درباره شهادت بزرگان و رهبران صحبت کنیم ؛ زیرا همانطور که برادران و نیروهای این حزب به شهادت می رسند حزب‌الله همواره شاهد شهادت فرماندهان و رهبران بزرگ خود نیز هست.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار