کد خبر : 10184 / /
/

برخی از مردم، این اختلالات را با شروع جلسات کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی، مرتبط دانسته‌اند و این موضوع بر میزان نگرانی آن‌ها افزوده است.

مدتی است که در برخی از مناطق ایران، کاربران از اختلال و کندی اینترنت شکایت دارند و این موضوع، مردم و به‌خصوص صاحبان کسب‌و‌کار‌های اینترنتی را نگران کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخی از مردم، این اختلالات را با شروع جلسات کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی، مرتبط دانسته‌اند و این موضوع بر میزان نگرانی آن‌ها افزوده است.

در راستای پیگیری علت اختلال و کندی اینترنت و پرس‌وجو از اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت، آن‌ها عنوان کرده‌اند که زیرساخت‌های شبکه آن‌ها مشکلی ندارد و علت این مشکل، کمبود و کیفیت پایین پهنای باندی است که از شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گیرند.

تایید اختلال و کندی اینترنت

حسین فلاح‌جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز پیرو شکایت‌های مطرح شده در این رابطه، اختلال و کندی اینترنت تایید کرد؛ اما علت آن را شروع سال تحصیلی جدید و افزایش استفاده از اینترنت به علت شرکت دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های مجازی دانست.

فلاح افزود که در راستای حل این مشکل، جلسه‌ای با اپراتورها، مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شده و نقاط دارای مشکل در اپراتورها و شرکت زیرساخت، شناسایی شده است و قرار شده نسبت به رفع مشکل و توسعه‌های لازم اقدام شود. فلاح همچنین این اطمینان را داد که سازمان تنظیم مقررات نیز، پیگیری‌های لازم را تا زمان حل کامل این مشکل انجام خواهد داد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.