کد خبر : 374 / /
/

همه ما بدن صاف و کشیده و متناسب را دوست داریم اما به علت های متفاوتی از جمله افزایش وزن، تغییرات بدنی، هورمونی و ... ظاهرمان دچار تغییراتی می شود که اعتماد به نفسمان پایین آمده و از خودمان بدمان می آید و حتی احساس افسردگی می کنیم.

 

یکی از این تغییرات بدنی، بارداری و افزایش وزن است. افزایش وزن و در پی آن گرفتن رژیم های غیراصولی باعث می شود تا ما در ناحیه های متفاوت بدنمان، با پوست افتاده مواجه شویم که یکی از این ناحیه ها شکم است.

شکم بزرگ به خودی خود یک معضل برای بسیاری از افراد محسوب می شود؛ حال تصور کنید این شکم افتاده شود! شاید گرفتن رژیم های طاقت فرسا و ورزش های سنگین برای کاهش سایز شکم مفید باشد، اما برای افتادگی شکم تنها یک راه حل وجود دارد و آن نیز جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی که به آن تامی تاک هم می گویند می باشد.

اگر شما هم بعد از افزایش وزن یا بارداری، دچار افتادگی در ناحیه شکمتان شده اید و این امر اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار داده است، این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید. ما تمامی آنچه باید در مورد ابدومینوپلاستی بدانید را در اختیارتان قرار می دهیم.  

 ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک با هدف زیبایی، صورت می گیرد و همان جراحی زیبایی شکم است. این جراحی بیشتر برای کسانی استفاده می شود که دچار شُل شدن پوست در ناحیه شکم هستند؛ شل شدن پوست در قسمت شکمی، با لیپوماتیک و روش های غیرجراحی از میان نمی رود.

با کاهش وزن و لاغری، چربی زیرپوست از بین می رود اما پوستِ کش آمده، همچنان باقی می ماند. در ابدومینوپلاستی پوست اضافی این ناحیه برداشته می شود و میزان برشی که در این جراحی زده می شود به میزان پوست اضافی و شلی پوست بستگی دارد.

به کمک جراحی زیبایی شکم اگر عضلات قسمت دیواره شکمی از وسط همدیگر جدا شده باشند یا دچار کشیدگی شده باشند (دو تکه شدن ماهیچه راست)، این عضلات به هم وصل می شوند.

 

ابدومینوپلاستی استاندارد، فراوان ترین نوع جراحی تامی تاک است که در مراکز و کلینیک های تخصصی زیبایی از جمله تاپ کلینیک صورت می گیرد. در تامی تاک استاندارد، برش بزرگی روی شکم از یک طرف لگن به طرف دیگر لگن و اطراف ناف زده می شود. پس از آن که برش ایجاد شد، پوست و چربی های اضافی از بالای منطقه رویش موهای ناحیه تناسلی تا ناف، برداشته می شود و سپس عضلات بالایی و پایینی ناف سفت می شد و در نهایت بخیه زده می شود.     

   ابدومینوپلاستی چیست؟

مینی ابدومینوپلاستی

در جراحی مینی ابدومینوپلاستی، پوست و چربی که از ناحیه زیرین شکم برداشته می شود کم تر است. در این روش یک اسکار بلند افقی بالای موهای ناحیه تناسلی ایجاد می شود. در مینی ابدومینوپلاستی نیز عضلات زیرین سفت می شوند. بر خلاف ابدومینوپلاستی استاندارد در اطراف ناف هیچ اسکاری باقی نمی ماند و تاثیری که دارد نیز کمتر است.

ابدومینوپلاستی فلور دِ لیس (Fleur-De-Lis)

تا به حال لنگر را دیده اید؟ برشی که در جراحی ابدومینوپلاستی فلور د لیس ایجاد می شود، مانند یک لنگر است. بیمارانی که پوست اضافی زیادی در قسمت زیری و بالایی شکم دارند، فلور د لیس برایشان مناسب تر است. در این روش به جز برش افقی که در جراحی زیبایی شکم استاندارد زده می شود، یک برش عمودی هم زده می شود و به همین علت شکل لنگر تداعی می شود.

تا اینجا با انواع جراحی زیبایی شکم آشنا شدیم. اما اگر قصد دارید تا این جراحی را انجام دهید، باید ابتدا بررسی کنید و ببینید که آیا شما برای این جراحی کاندیدای مناسبی هستید؟

ابدومینوپلاستی بعد از عمل
کاندیدای مناسب جراحی ابدومینوپلاستی
به طور کلی این جراحی برای افراد زیر مناسب است:

افرادی که در ناحیه شکمی پوست اضافی یا شل شده دارند. این پوست اضافه ممکن است همراه با چربی اضافی نیز باشد.

خطوط استریا در ناحیه شکمی باعث کاهش اعتماد به نفسشان شده است.

اگر عضلاتی شکمی، شل شده اند.

افرادی که کاهش وزن را تجربه کرده اند.

بیمارانی که تحت اعمال جراحی برای لاغری قرار گرفته اند و دچار کاهش وزن معناداری شده اند، تامی تاک گزینه خوبی برایشان است.

اگر شما بیشتر فاکتور های بالا را در خود دارید، پس کاندیدای مناسبی برای جراحی هستید. اگر هم چنان بر روی تصمیم خودتان برای جراحی تامی تاک مصمم هستید ادامه مطلب برای شما بسیار مهم است.

ما در ادامه این مطلب با شما در مورد انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی گفت و گو خواهیم کرد. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

 ابدومینوپلاستی چیست؟

بهترین جراح ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم، جراحی بسیار مهمی است؛ زیرا علاوه بر آن که سلامت شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بر زیبایی اندام شما نیز تاثیرگذار است. پس باید بدانید که انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی مهم ترین مرحله جراحی زیبایی شکم است.

این امر از این جهت دارای اهمیت است که امروزه افراد زیادی بدون داشتن تخصص لازم در کلینیک ها غیر استاندارد این جراحی را انجام می دهند و سلامت افراد زیادی را به خطر می اندازند. پس نکاتی که به شما می گوییم را یادداشت کنید تا در زمان انتخاب بهترین جراحی ابدومینوپلاستی، آن ها را فراموش نکنید.

جراح خوب جراحی است که علاوه بر 7 سال دوره پزشکی عمومی و 4 سال تخصصی جراحی عمومی، 5 دوره رزیدنتی تخصص را نیز سپری کند.

متخصص جراحی زیبایی پلاستیک باشد.

حداقل به مدت 3 سال دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را بگذراند.

اطلاعات به روز و کافی در زمینه انواع جراحی پلاستیک را داشته باشد.

شرایط جسمانی بیمار مانند سن، بارداری، تغییرات وزن و در کل تمامی مواردی که ممکن است در نتیجه جراحی تاثیر بگذارند را در نظر داشته باشد.

شرایط روحی و روانی بیمار را در نظر داشته باشد.

میزان سلامت جسمانی فرد را به طور دقیق بررسی کند.

از بیمار خود حمایت روانی کند.

با بیمار خود برخورد مناسبی را داشته باشد.

به تمامی سوالات و ابهامات بیمار در رابطه با جراحی زیبایی شکم با صبر و حوصله پاسخ دهد.

تمامی نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل را به خوبی برای بیمار توضیح دهد.

بیمار را از عوارض و خطرات احتمالی جراحی آگاه کند.

پس از جراحی، در دسترس بیمار باشد تا در صورت بروز مشکل، در کنار بیمار باشد.

با معیار های زیبایی شناختی و جزئیات بصری یک اندام زیبا آشنا باشد.

هر جراحی که می خواهید جراحی شما را انجام دهد، باید استعلام کنید و ببینید که آیا از نظر انجمن جراحان پلاستیک تایید شده است؟

در نظر داشته باشید که برای انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی، به عکس ها و تصاویر تبلیغاتی اعتماد نکنید. بهتر است با افرادی که با آن پزشک جراحی انجام داده اند صحبت کنید و در مطب پزشکان حضور یابید و از نزدیک این افراد را ببینید.

در نهایت در انتخاب جراح ابدومینوپلاستی این نکته را در نظر داشته باشید که بهترین جراحان در بهترین کلینیک ها حضور دارند. برای مثال در مرکز زیبایی تخصصی تاپ کلینیک می توان بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در این زمینه را دید که سابقه طولانی و بسیار درخشانی در این زمینه دارند. شما می توانید به پزشکان تاپ کلینیک اعتماد کنید و جراحی خودتان را به آن ها بسپارید.

 

به طور کلی باید گفت که هزینه ابدومینوپلاستی برای همه افراد یکسان نیست. هزینه جراحی زیبایی شکم با توجه به شرایط بیمار و مواردی که باید انجام شود، محاسبه می شود. در بررسی و معاینه اولیه توسط پزشک، جراح می تواند هزینه نهایی را به بیمار اعلام کند.

ابدومینوپلاستی چیست؟

موارد زیر در میزان هزینه ابدومینوپلاستی نقش دارند.

هزینه بیمارستان یا کلینیک

هزینه بیهوشی

هزینه آزمایشات پیش از جراحی

دارو های تجویز شده

خرید گن پس از جراحی

دستمزد جراح

البته ذکر این نکته نیز لازم است که در میزان دستمزد جراح، متغیر های زیادی وجود که تعیین کننده هستند.

فاکتور هایی مانند تجربه جراح، نوع عمل و نیز موقعیت جغرافیایی کلینیک یا بیمارستانی که در آن جراحی صورت می گیرد.

شاید این سوال برای بسیاری از افراد ایجاد شود که آیا بیماری هزینه جراحی تامی تاک را پرداخت می کند؟

باید بگوییم که متاسفانه بیشتر بیمه ها، هزینه جراحی پلاستیک را پوشش نمی دهند. اما بسیاری از جراحان، شرایط ویژه ای را برای پرداخت هزینه جراحی در نظر می گیرند تا تمامی افراد که به علت افتادگی شکم، اعتماد به نفسشان از بین رفته، بتوانند این جراحی را انجام دهند.

سخن آخر

در این مطلب با ابدومینوپلاستی و انواع ابدومینوپلاستی آشنا شدیم و دانستیم که این جراحی برای چه کسانی مناسب است. فاکتور های دخیل در هزینه جراحی را بررسی کردیم و با ویژگی های بهترین جراح ابدومینوپلاستی آشنا شدیم.

به شما توصیه می کنیم سلامت و زیبایی خودتان را با انتخاب جراح اشتباه، به خطر نیاندازید و قدر سلامتی خودتان را بدانید. پزشکی را انتخاب نکنید که تنها بحث مالی جراحی برایش اهمیت دارد، بلکه جراحی را انتخاب کنید که سلامتی شما برایش در اولویت باشد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار