کد خبر : 11460 / /
/

عکس زیر از الناز شاکردوست توسط خودش در صفحه اینستاگرامش منتشر شد.

الناز شاکردوست فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش و طراحی صحنه از دانشگاه آزاد تهران مرکزی و فوق لیسانس هنر از دانشگاه لندن است. الناز شاکردوست مجرد است. الناز شاکردوست در تهران زندگی می کند. الناز شاکردوست از جمله بازیگران چشم روشن سینما است. عکس زیر از الناز شاکردوست توسط خودش در صفحه اینستاگرامش منتشر شد.

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست و زندگی شخصیش

الناز از دوران کودکی عاشق بازی‌کردن و نواختن پیانو بود، به‌طوری که همه اطرافیان پی به استعداد ذاتی او برده بودند. با اینکه در خانواده او هیچ پیش زمینه هنری وجود ندارد، ولی او علاقه فراوانی به موسیقی و بازیگری داشت. هیچ کس در خانواده مانع فعالیت هنری وی نشد و او کارهای هنری خود را با مشورت با خانواده‌اش پیش برد. الناز شاکردوست با معدل ۱۹.۲۳ در رشته ریاضی دیپلم گرفت و در کنکور هنر رتبه ۱۱ را به دست آورد.  

الناز شاکردوست ازدواج کرده است؟

الناز شاکردوست تا کنون ازدواج نکرده و مجرد است. مدتی شایعه شده بود که وی با علیرضا حقیقی دروازه بان تیم ملی ازدواج کرده اما تکذیب شد. خودش در این مورد می‌گوید: “راستش اگر می‌دانستم بعضی‌ها اینقدر علاقه دارند که من ازدواج کنم، خب این کار را می‌کردم. تا کنون به ازدواج فکر نکرده‌ام. درمقابل این شایعات همیشه سکوت کرده‌ام و سعی نکرده‌ام جوابی بدهم. خب وقتی نشریات که قشر فرهنگی جامعه هستند، برای فروش بیشتر چنین شایعاتی را پخش می‌کنند از مردم عادی نمی‌توان انتظار دیگری داشت”.

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست و شروع با تئاتر

الناز شاکردوست بازیگری را با تئاتر آغاز کرده است. او در سال‌ ۱۳۸۲ با بازی در فیلم “اینجا … آخر دنیا” وارد عرصه سینما شد. اما بازی در فیلم “گل یخ” کیومرث پوراحمد در سال ۱۳۸۳ او را به شهرت رساند. پس از بازی در این فیلم بود که به او پیشنهادهای زیادی برای بازی در فیلم‌های مختلف شد به طوری که در کمتر از ۱ سال در ۴ فیلم سینمایی بازی کرد. او به سرعت به یکی از ستاره‌های پرطرفدار سینما تبدیل شد و در فیلم‌هایی مانند “مجردها”، “عروس فراری”، “قتل آنلاین”، “چه کسی امیر را کشت؟”، “چند می‌گیری گریه کنی؟”، “بی‌وفا”، “قاعده بازی”، “خدا نزدیک است”، “باد در علفزار می‌پیچد”، “کیش و مات”، “تو و من”، “رسوایی”، “بوی گندم” و “آتیش‌بازی” ایفای نقش کرد.

الناز شاکردوست و نقش های متفاوت

او تا کنون در نقش‌های متفاوتی ظاهر شده است. از دختری پولدار در “عروس فراری” گرفته تا یک دختر پایین خیایانی در فیلم “بی وفا” و منتقدان بسیاری نقش‌آفرینی‌های وی را مورد قبول و گاهی عالی دانسته‌اند.

الناز شاکردوست

فیلم های سینمایی

۱۳۹۸- من میترسم –  بهنام بهزادی

۱۳۹۷ – مطرب – مصطفی کیایی

۱۳۹۷- شبی که ماه کامل شد – نرگس آبیار

۱۳۹۶- سراسر شب – فرزاد مؤتمن

۱۳۹۵ – خفگی – فریدون جیرانی

۱۳۹۳ – اسب سفید پادشاه – محمدحسین لطیفی

۱۳۹۳ – مبارک – محمدرضا نجفی

۱۳۹۳ – تابو – خسرو معصومی

۱۳۹۲ – آتیش بازی – بهمن گودرزی

۱۳۹۱ – رسوایی – مسعود ده‌نمکی

۱۳۹۰ – تو و من – محمد بانکی

۱۳۸۹ – گندم – محمدرضا خاکی

۱۳۸۸ – نقطه بی‌بازگشت – سیروس رنجبر

۱۳۸۸ – سلام بر عشق – اصغر نعیمی

۱۳۸۸ – شرط اول – مسعود اطیابی

۱۳۸۸ – ناسپاس – حسن هدایت

۱۳۸۸ – چراغ قرمز – علی غفاری

۱۳۸۸ – فاصله – کامران قدکچیان

۱۳۸۷ – پوسته – مصطفی آل احمد

۱۳۸۷ – حرکت اول – فرهاد نجفی

۱۳۸۷ – دل خون – محمدرضا رحمانی

۱۳۸۷ – دو خواهر – محمد بانکی

۱۳۸۷ – کارناوال مرگ – حبیب‌الله کاسه‌ساز

۱۳۸۷ – کیش و مات – جمشید حیدری

۱۳۸۷ – از ما بهترون – مهرداد فرید

۱۳۸۶ – باد در علفزار می‌پیچد – خسرو معصومی

۱۳۸۶ – در میان ابر‌ها – سیدروح‌الله حجازی

۱۳۸۶ – مجنون لیلی – قاسم جعفری

۱۳۸۵ – بی وفا – اصغر نعیمی

۱۳۸۵ – اتوبوس شب – کیومرث پوراحمد

۱۳۸۵ – خدا نزدیک است – علی وزیریانمهر

۱۳۸۵ – قاعده بازی – احمدرضا معتمدی

۱۳۸۵ – ارابه مرگ – رضا اعظمیان

۱۳۸۴ – چند می‌گیری گریه کنی – شاهد احمدلو

۱۳۸۴ – چه کسی امیر را کشت؟ – مهدی کرم پور

۱۳۸۴ – قتل آنلاین – مسعود آب‌پرور

۱۳۸۳ – عروس فراری – بهرام کاظمی

۱۳۸۳ – مجرد‌ها – اصغر هاشمی

۱۳۸۳ – گل یخ – کیومرث پوراحمد

۱۳۸۲ – اینجا… آخر دنیا – شراره یوسفی نیا/ابراهیم بخشی

شبکه نمایش خانگی

۱۳۸۹ – قلب یخی – محمدحسین لطیفی 

۱۳۹۱ – رالی ایرانی – آرش معیریان

جوایز و افتخارات الناز شاکر دوست

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم باد در علفزار می‌پیچد (۱۳۸۶)

کاندید تندیس زرین جشن خانه سینما با عنوان بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم چه کسی امیر را کشت (۱۳۸۵)

کاندید تندیس زرین جشن خانه سینما با عنوان بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم مجردها (۱۳۸۴)

تندیس زرین جشن خانه سینما بازیگر با عنوان نقش مکمل زن برای فیلم در میان ابرها (۱۳۸۷)

لوح تقدیر و جایزه جشنواره فیلم سان فرانسیسکو آمریکا با عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره برای فیلم فیلم تابو (۱۳۹۴)

برنده تندیس بهترین بازیگر زن جشن حافظ برای فیلم مبارک (۱۳۹۶)

کاندید تندیس جشن انجمن منتقدان و نویسندگان ایران بازیگر نقش اول زن خفه‌گی (۱۳۹۶)

برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر بازیگر نقش اول زن برای فیلم شبی که ماه کامل شد (۱۳۹۷)

حاشیه رسوایی الناز شاکردوست

الناز شاکردوست در مورد بازی در فیلم رسوایی ده نمکی می‌گوید که ابتدا حتی قصد نداشت فیلنامه را بخواند چه برسد به اینکه در فیلم مسعود ده نمکی که پیش از این با عقاید او مخالف بوده بازی کند اما بعد از خواندن فیلمنامه متحول شده‌است. وی در نامه‌ای خطاب به اهالی رسانه نوشت: نقش افسانه را در واقع زندگی کردم و روحم تا ابد در این نقش باقی می‌ماند. تنها دلخوشی من بیدار شدن به موقع روح‌های مملکتم ایران است. دلیل ایفای الناز شاکردوست در این نقش شنیدن آه همان دختری بود که بعد از گران شدن قیمت نان از خدا قهرش گرفت و از صف خارج شد و سوار مرکب فحشا شد و کسی نپرسید جواب خانه بی نان چه می‌شود.

الناز شاکردوست

دوست صمیمی الناز شاکردوست

دوست صمیمی الناز شاکردوست گوهر خیر اندیش است که حداقل سی سال از او بزرگتر است. این یکی از نکات جالب زندگی خصوصی خانم شاکردوست است. او و گوهر خیراندیش مانند دو رفیق هم سن و سال با یکدیگر وقت می‌گذرانند.

بدیهی است که یکی از بازیگران مورد علاقه الناز، خانم خیراندیش باشد اما او بازی گلشیفته فراهانی را نیز می‌پسندد. مرحوم منوچهر نوذری و شهرام حقیقت دوست نیز بازیگران مرد مورد علاقه وی هستند. همچنین خواننده مورد علاقه او رضا صادقی است.

الناز شاکردوست در استادیوم

الناز شاکردوست از جمله بازیگران زنی است که به فوتبال علاقه دارد. او که تمام بازی‌های مورد علاقه‌اش را می‌بیند یک پرسپولیسی دو آتیشه بوده اما چندان اهل کل کل فوتبالی نیست. 

الناز شاکردوست و مهران مدیری

الناز یکبار در سال ۹۳ هنگام بازی در فیلم “تابو” در سکانسی در ساحل توسط گرداب به دریا کشیده شد و در لحظه آخر غرق شدن توسط زن و مردی ترکمن که در یک کشتی به گل نشسته زندگی می‌کردند، نجات پیدا کرد.

بار دیگر در زمستان سال ۹۶ در جریان فیلمبرداری فیلم “دو طبقه روی پیلوت”، بخاطر شوخی یکی از عوامل و کشیدن تخت از ارتفاعی افتاد و به شدت از ناحیه کمر آسیب دید. او چندین هفته در بیمارستان بستری بود و مدتی هم برای ادامه درمان به خارج از کشور رفت. در دورانی که وی در بیمارستان بود بسیاری از افراد و چهره‌های هنری به ملاقات او رفتند و عکس‌های زیادی از آنان در اینستاگرام منتشر شد. 

شبی که ماه کامل شد بر بال سیمرغ

الناز شاکر دوست در جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷ به خاطر بازی در فیلم “شبی که ماه کامل شد” برای اولین بار نامزد و برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شد. او هنگام دریافت جایزه گفت که بزرگترین جایزه را زمانی دریافت کرد که مادر شهیدی که نقش دخترش را ایفا کرده بود، او را در آغوش گرفته و دخترم خطاب کرد. 

برخی از منتقدان برنده شدن شاکردوست را علاوه بر بازی قابل قبولش در فیلم به خوش شانسی او نیز مرتبط دانستند و معتقد بودند در این دوره رقبای جدی برای دریافت این جایزه در جشنواره حضور نداشتند. از طرف دیگر فیلم “شبی که ماه کامل شد” (ساخته نرگس آبیار) توسط هیات داوران مورد توجه و اقبال بسیاری قرار گرفت و همین به دیده شدن بهتر خانم شاکردوست کمک کرد. او در این فیلم نقش فائزه منصوری را به عهده داشت که با عبدالحمید ریگی (برادر عبدالمالک ریگی) ازدواج کرده و به پاکستان می‌گریزند و…

الناز شاکر دوست به خاطر اینکه با بازی در این نقش توانست استعدادهای پنهان خود را نشان دهد از نرگس آبیار برای فرصتی که به او داد تشکر کرد. به نظر می‌رسد خانم شاکر دوست خودش به این موضوع واقف است که این فیلم با سایر آثارش متفاوت است.

اینستاگرام الناز شاکردوست

یکی از معروف‌ترین و پر فالوئرترین چهر‌های اینستاگرام الناز شاکردوست است که به گفته خودش با اینکه میانه خوبی با تکنولوژی و تلفن ندارد اما روزی یک ساعت برای صفحه‌اش وقت می‌گذارد تا با مخاطبانش ارتباط نزدیک داشته باشد. صفحه الناز شاکر دوست در اینستاگرام نزدیک به هفت میلیون فالوئر دارد. او بیشتر پست‌های شخصی منتشر می‌کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.